Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Trvalá na dlouhých vlasech ano či ne? Vyberte si správné řešení

Adéla Beranová

Adéla Beranová

11. 2. 2014

Je to už pěkných pár let od doby, kdy byla trvalá ondulace  na vlasech módním hitem. Touhy po vlnitých či kudrnatých vlasech ale nás ženy za ten čas ani trochu neopustily. Je takzvaná trvalá vhodná pro dlouhé vlasy i dnes?

 

Odpověď zní ano, ale jen za několika podmínek.

O vlasové trvalé koluje mnoho polopravd a vyložených lží. Dnes už například neplatí, že nenávratně zničí vlasy a jde proto o historický přežitek.

Zda je takový typ úpravy vhodný pro dlouhé vlasy, je komplikovaná otázka. Může být, ale vlasy musí být zdravé, nebarvené a kadeřník musí být šetrný a opravdový odborník. Rada nad zlato zní, nechte si od někoho takového poradit.

Barvené a odbarvované vlasy nemají smůlu

Máte-li nepřekonatelnou touhu po dlouhodobě objemném a vlnitém účesu, zvažte při úvahách o trvalé několik věcí. Za prvé, máte už teď vlasy suché či poškozené?

Trvalá funguje na principu narušení vlasového jádra, které se natočí na natáčky a jejich struktura se opět zacelí. Není proto vhodná pro vlasy, které jsou už nějakým způsobem namáhané. Řeč je o vlasech barvených, odbarvovaných nebo od přírody slabých.

Máte-li pochyby, poraďte se o vhodné variantě s kadeřníkem, kterému důvěřujete.

Různé druhy, různí lidé, různá kvalita

Když se pro trvalou nakonec přece jen rozhodnete, hledejte vhodnou variantu. V nabídkách kadeřnických salónů najdete hned několik druhů. Mezi nimi třeba i šetrnou pro vlasy, kterým by klasická trvalá ondulace ublížila, například kyselá trvalá riziko hlubšího poškození zmírňuje.

Důležité je poradit se o vhodném způsobu s odborným kadeřníkem a zbytečně nešetřit. Samozřejmě neplatí, že čím dražší procedura je, tím lepší bude výsledek. Ale vyhledávat nejlacinější nabídku široko daleko se nevyplácí. Škody můžou být v případě dlouhých vlasů nenávratné.

O navlněné vlasy je potřeba se starat

Vlasům je potřeba věnovat velkou pozornost, pokud mají zářit a vypadat přitažlivě. Tím spíš to platí o těch, které si necháte upravit pomocí trvalé. Každý kadeřník by vám měl poradit, jak o účes pečovat, jak vlasy správně vyživovat, aby zůstaly zdravé.

Všeobecná rada zní: správně zvolené přípravky, správný kondicionér je nezbytnou podmínkou a pravidelná intenzivní péče pomocí masky důležitým bonusem.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Trvalá na dlouhých vlasech ano či ne? Vyberte si správné řešení