Menu
WomanOnly
Móda a styl

Turistická obuv zaručuje pohodlí na každé pěší túře

Jednou z nejdůležitějších otázek při sestavování správného oblečení na výlety v horách je výběr správné obuvi. Ten bývá začínajícími turisty často podceňován a v lepším případě končí nepohodlím, v horším vážným zraněním. Jaké boty si vybrat a jaké jsou vlastnosti dobrých turistických bot? Na tuto otázku odpovídáme v tomto článku.

Pohodlí a stabilita – dvě klíčové vlastnosti

Klíčem k pohodlnému zdolávání kilometrů trasy je výběr pohodlné obuvi, která dobře stabilizuje kotník. Na turistických stezkách si snadno vyvrtnete kotník, pokud je povrch hodně náročný, prakticky se jedná o hromadu kamení nebo silnou vrstvu kluzkého bláta. Jak si zajistíte pohodlí? Nejprve si dobře vyberte velikost bot.

Turistické boty dámské se často vyznačují užší konstrukcí, která je přizpůsobena anatomii ženských nohou, zatímco pánské modely mají více prostoru v oblasti nártu, což je velmi důležité pro jejich pohodlí. Je důležité zvolit správnou délku stélky! Jak na to? Boty si změřte v horských ponožkách, nejlépe odpoledne, kdy bude vaše noha po dlouhém dni mírně oteklá, stejně jako v horách.

Turistická obuv

Kvalitní zpracování je klíčem k úspěchu

Výběr správné velikosti je začátkem naší cesty. Které boty si vybrat konkrétně? Především ty, které jsou vyrobeny s nejvyšším důrazem na detail. Turistické boty mají přece jen mnohem těžší úkol než ty, ve kterých chodíme každý den. Svršek se může snadno poškodit a podrážka roztrhnout. Vyplatí se proto vsadit na značky, které se na výrobu tohoto typu obuvi specializují, jako je například americká společnost Danner.

Odolný svršek pro pohodlí a dobré držení paty. Špičkové membrány, které chrání naše nohy před promočením. Podrážky z přilnavé gumy s agresivním vzorkem. To jsou vlastnosti, které by měly mít dobré turistické boty.

Kde kupovat boty?

Pěší turistika slaví již několik let mimořádný triumf. Proto se nám mnozí výrobci a prodejci snaží prodat výrobky, které kromě designu nemají s turistikou mnoho společného. Při nákupu outdoorové obuvi se proto vyplatí vybírat specializované horské obchody. Příkladem je 8a, který nabízí stovky značek a tisíce modelů obuvi pro každého milovníka a milovnici hor a turistiky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Turistická obuv zaručuje pohodlí na každé pěší túře