Menu
WomanOnly
Domácnost

Účinné odvlhčování a čistění vzduchu pro zdravý domov

Máte problémy s alergiemi? Možná máte v domácnosti prostředí, které je ideální pro rozvoj třeba nejrůznějších plísní. Takové podmínky samozřejmě mohou zhoršovat komfortní bydlení lidem, kteří jsou na toto náchylní. Hlavně ale může takové prostředí vést k rozvoji různých onemocnění. Vyřešit to můžete vhodnou technikou pro odvlhčování a čištění vzduchu.

Zamezte vzniku plísní

Samozřejmě nejúčinnějším způsobem, jak bojovat s písněmi, je vůbec zamezit jejich vzniku. Pokud už řešíte plesnivé zdi, tak už pouze hasíte problém, který nebyl podchycen v jeho počátku. Při pořízení vysoušeče však snížíte vlhkost vzduchu, která je jedním z hlavních faktorů tvorby plísní. Vaše domácnost tak bude opět svěží a čistá. Pořídit si můžete třeba odvlhčovač vybavený:

  • Ionizátorem
  • HEPA filtrem

Naprosto ideální variantou je pro citlivé osoby možná pořízení kombinace odvlhčovače a čističky vzduchu. Ta obsahuje HEPA filtr, který v podstatě zajišťuje zachytávání mikročástic s vysokou účinností. Dokáže odstranit velmi jemné částice, které mohou způsobit alergickou reakci.

Kvalitní čističky obsahují také další filtraci. Je jím zejména uhlíkový filtr, který je tvořen granulemi nebo vlákny aktivního uhlíku. Kromě toho, že tento filtr zachytává prachové shluky, tak rovněž neutralizuje zápachy, toxiny nebo další plynné znečištění.

Volba správného přístroje

Než si zakoupíte libovolný přístroj na čistění nebo odvlhčování vzduchu, případně kombinaci obojího, určitě se zajímejte o konkrétní parametry daných zařízení. Velmi vhodné určitě je, aby zejména čistička vzduchu byla tichá. V domácnosti rozhodně nechcete poslouchat na pozadí nějaký výrazný hluk. Měla by být také vyrobena z kvalitního ABS plastu a nabízet několik stupňů filtrace. Dobré je také vybírat ty přístroje, u kterých máte jistotu kvalitního záručního i pozáručního servisu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Účinné odvlhčování a čistění vzduchu pro zdravý domov