Menu
WomanOnly
Domácnost

Účinné rady, jak se zbavit zápachu z bot!

Parné léto je v plném proudu a v těch nejteplejších dnech je nejvhodnější oblečení plavky a nejlepší obuv žabky. Bohužel i v těchto měsících musíme čas od času sáhnout po uzavřené obuvi a posléze může být velmi obtížné zbavit se nepříjemného zápachu. Můžete se pak snadno dostat do nepříjemné, nebo dokonce trapné situace. Proto vás naučíme, jak se zápachu účinně zbavit!

Deodoranty na nohy

V dnešní době není zápach z bot záležitostí mužů, ale i žen. Není za co se stydět, protože je to přirozená věc, pomocí které se naše tělo chladí. Ovšem měli bychom tento problém řešit v čas, protože zavčasu se zápach z bot dá vyřešit velmi jednoduše. Výrobci obuvi totiž vyvinuli tzv. Foot deodorant, tedy sprej, který pouze nastříkáte do bot a on už vše vyřeší za vás!

Pomocnice vodka

Další osvědčenou pomocnicí v boji se zápachem z bot je překvapivě vodka. Říkáte si, jak by vám vodka mohla pomoct? Kupte si jakoukoli levnou vodku, samozřejmě  že bude fungovat i vodka nejvyšší kvality, ale kdo by jí chtěl plýtvat do bot.

Poté jí nalijte do starého prázdného rozprašovače, třeba od okeny a pomocí tohoto spreje jí rozprašujte do boty. Vodka zničí všechny bakterie, které se v botě usadili a zamezí tak zápachu. Na rozdíl od foot deodorantu vám ale botu neprovoní, pouze jí zbaví zápachu!

Sůl nad zlato

Pokud nezabrala ani vodka pak musíte přikročit k radikálnějšímu řešení. Pořiďte si balíček kuchyňské soli a nasypte jí do bot, které chcete zbavit zápachu. Boty zašněrujte, položte je ven na zahradu, či na parapet a nechte v nich sůl přes noc působit. Ráno sůl vysypte a uvidíte, že jste zápach vypudila!

Střídejte boty

Pokud chodíte celé léto v jedněch balerínkách, pak se asi zápachu bot nezbavíte. Než totiž stačí pot z boty vyschnou, vy už si ji zase obujete. A tak vzniká nepříjemný zápach, jak v začarovaném kruhu. Proto si pořiďte několik párů bot, nejlépe od každého typu alespoň dva kusy. Tak budete své boty střídat a zápach nebude vznikat tak rychle a intenzivně!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Účinné rady, jak se zbavit zápachu z bot!