Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Úspěšné ženy ve světě filmu. Vybrali jsme 5 královen herecké branže

Redakce

Redakce

22. 5. 2014

Kdo kraluje herecké branži? Podle nás jsou to tyto velice úspěšné filmové dámy, které vám na plátně mají rozhodně co nabídnout. Jejich úspěch však pokaždé netkví jen v počtu obdržených sošek.

FOTO: Meryl Streep

Meryl Streep zářila nejen ve filmu Nějak se to komplikuje. Zdroj: Bontonfilm CZ

Zlatá Meryl Streep

Světově oblíbená herečka získala za svou kariéru nemálo ocenění. Její herecké výkony si zasloužily celkem tři Oscary, dvě ceny Emmy a osm Zlatých glóbů.

Její zatím poslední trofejí je Oscar za celovečerní film Železná lady, kde Meryl ztvárnila samotnou Margaret Thatcherovou. Předchozí dva Oscaři přišli před více než třiceti lety za válečný, emocemi nabitý film Sophiina volba a drama Kramerová versus Kramer.

FOTO: Meryl Streep

Zdroj: Falcon

Ani Meryl Streep ale neměla v životě vždy štěstí. V raných začátcích její herecké kariéry jí umírá životní láska John Cazale. Tuto neúnosnou bolest se Streep snaží pokořit právě herectvím, do kterého se po této zkušenosti naplno ponořila. A že je pro toto povolání jako stvořená, se můžeme přesvědčovat již mnoho let.

Okouzlující Jennifer Lawrence

Tato třiadvacetiletá herečka za svou nepříliš dlouhou hereckou dráhu stihla vyletět do světa šoubyznysu raketovou rychlostí.

Před dvěma lety si zahrála ve filmu Terapie láskou a za roli Tiffany Maxwell byla nominována na nespočet cen. Největším úspěchem pro ni ale byl Oscar a Zlatý glóbus právě za tuto roli. Dále se objevila v úspěšné sérii Hunger Games či v dramatu Do morku kosti.

FOTO: Jennifer Lawrence

Zdroj: Forum Film CZ

Jennifer Lawrence je jednou z mála hereček, které vyhrály Oscara už při své druhé nominaci. Přitom ona sama nikdy nenavštěvovala žádný kurz herectví  ani dramatický kroužek. Je jednoduše přirozený talent. Další Meryl Streep, říkáte si možná. Pravdou zůstává, že výčtu rolí by jí mohla závidět kdejaká herecká kolegyně jejího věku.

Exotická  Lupita Nyong’o

Že tuhle herečku ještě neznáte? Tak honem spěchejte zhlédnout oscarový snímek 12 let v řetězech, který natočil režisér Steve McQueen.

Lupita je mexicko-keňského původu a může být na svá ocenění dvojnásob pyšná. Její role otrokyně Patsey byla oceněna Oscarem za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli a to šlo o její vůbec první herecké angažmá!

FOTO: Lupita Nyong'o

Zdroj : Bontonfilm

Nyong’o není pouze herečkou, ale také úspěšnou režisérkou. Do její tvorby patří dokumentární film In my genes. A do třetice se Lupita navíc může pyšnit prvenstvím v anketě o nejkrásnější ženu roku 2014, kterou každoročně vyhlašuje magazín People. Až za ní skončily její herecké kolegyně Kerry Washington či Amber Heard.

Odhodlaná  Angelina Jolie

Ačkoliv její herecká kariéra nečítá tolik skvělých rolí, získala Oscara za vedlejší roli ve filmu Narušení a je držitelkou třech Zlatých glóbů.

Mezi ostatními hvězdami Hollywoodu se Angelina Jolie vyjímá především svou humanitární činností. Ona sama tvrdí, že k rozsáhlé pomoci potřebným ji donutilo natáčení filmu Lara Croft – Tomb Raider, které probíhalo v Kambodži. Od té doby navštívila uprchlíky a vysídlence z více než třiceti zemí světa a aktivně spolupracuje s humanitárními organizacemi celého světa.

FOTO: Angelina Jolie

Zdroj: Bonton

Čeho hodlá Angelina touto činností dosáhnout? Veřejného povědomí o těchto lidech a aktivní pomoci pro ně. Obdivuhodnou herečku by ale spousta žen pojmenovala jako vysoce úspěšnou ženu z úplně jiných důvodů. Ptáte se z jakých? Brada Pitta by jistě některá z vás domů brala! Společně navíc zvládají vychovávat šest dětí.

Malinová Sandra Bullock

I Sandra Bullock se může pyšnit jedním Oscarem a Zlatým glóbem. Zároveň se jí ale nevyhnulo ani ocenění Zlatá malina.

Ta se předává v předvečer Oscarů těm nejhorším. Sandra získala tento titul hned dvakrát za ten samý film – Slečna zamilovaná. Role jí přinesla Malinu za nejhorší herečku a spolu s Bradleyem Cooperem se o toto ocenění dělí v kategorii Nejhorší pár na filmovém plátně. Bullock ovšem prokázala smysl pro humor, když si cenu přišla osobně převzít. Navíc hned následující večer získala Oscara a je tak jedinou herečkou, která je držitelkou obou těchto cen.

FOTO: Sandra Bullock

Zdroj: Magic Box

Divačky mohou Sandru Bullock znát hlavně z filmu Slečna drsňák, který bývá mnohými milován a dalšími zatracován. Zářila také ve snímku Zrození šampióna, za nějž získala Oscara. Jejím posledním výrazným počinem je sci-fi Gravitace, kvůli které herečka trávila i třináct hodin denně ve skafandru a konzultovala svou roli se skutečnou astronautkou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Úspěšné ženy ve světě filmu. Vybrali jsme 5 královen herecké branže