Menu
WomanOnly
Krása

Uvažujete o odstranění tetování? Cena vás nemile překvapí!

Alena Zelová

Alena Zelová

17. 6. 2014

Ozdobit si tělo tetováním je dnes běžnou věcí. Potkáváme stále více lidí, kteří mají alespoň jedno malé tetování. Narazíme i na řadu lidí, kteří jsou ozdobeni velkým nebo hned několika tetováními. Co dělat, když vás tetování omrzí? Lze jej odstranit? Kolik za odstranění zaplatíte?

Ten je určitě kriminálník!

V minulosti se tetování spojovalo převážně s muži z nižších sociálních skupin, kteří trávili čas ve vězení. Však si jen vzpomeňte na babičky a prababičky, když uviděly někoho potetovaného. Daný člověk byl pro ně hned kriminálník. Některé mají tento názor dodnes.  Dnes je však tetování považováno za běžnou ozdobu. Tetují se muži, ale i ženy.

Ženská vlna tetování v 90. letech

Tetovací boom proběhl v 90. letech, kdy se začaly hojně tetovat ženy. Dnes jsou z těchto žen třicátnice a zjišťují, že památka z mládí se jim už nelíbí, vybledla nebo jim vadí v zaměstnání. Takové problémy nemají jen třicátnice, ale řada dalších. Stávají se i případy, kdy jeden z partnerů má tetování a protějšku se nelíbí. Manažerka nosí stále šátek kolem krku, aby ukryla své tetování, což zrovna není pohodlné.

Důvodů je hned několik, cesta k odstranění jediná – navštívit kliniku, kde tetování odstraní pomocí laseru.

Jména lásek jsou „out“!

Tetují se různé obrazce, motivy, nápisy. Srdíčka se jmény partnerů už nejsou tak častá, lidé pochopili, že to není nejlepší nápad.

Určitě si vzpomínáte na vlnu tetování, kdy si ženy nechávaly nad své pozadí vytetovat ornament, který se při mírném vyhrnutí trika odhalil. Tato tetování odsuzuje řada tatérů a to z důvodu, že tetování není osobní, ale ovlivněno módní vlnou.

Jak probíhá odstranění tetování?

Užívají se jak černá tetování, tak i barevná, která jsou však na odstranění složitější. Obzvláště světlé odstíny žluté, červené a zelené. Také se hůře odstraňují amatérská neprofesionální tetování, která používají různé vrstvy barev. Na rozdíl od profesionálních, které tetují rovnoměrně.

Připravte si pořádný balík peněz!

Vše se odvíjí od velikosti a kvality tetování. Samotné odstranění není úplně bezbolestné, avšak srovnává se s bolestí, kterou si vytrpíte během vytváření tetování. Samozřejmě záleží i na tom, kde tetování máte.

Cena za odstranění se pak odvíjí dle velikosti a návštěv u specialisty. Mezi jednotlivými návštěvami musíte počkat asi dva týdny, jelikož se na ošetřovaném místě vytváří strup. Nejčastěji dochází k 3-5 návštěvám. Potom zaplatíte od 3 000 do 10 000 Kč, ale můžete se dostat až na 50 000 Kč!

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Uvažujete o odstranění tetování? Cena vás nemile překvapí!