Menu
WomanOnly
Krása

Uvažujete o piercingu do jazyka nebo do rtu? Pozor na zuby

Alena Zelová

Alena Zelová

20. 9. 2014

Ženy, ale i muži se rádi zdobí. Jsou to různé přívěsky, prsteny, náušnice a piercing, který lze vidět na různých částech těla. Často můžeme spatřit piercing v ženském pupíku, v nose, obočí, rtu, ale také v jazyku je velmi oblíbený. Avšak zubaři piercing v blízkosti zubů neradi vidí. Proč?

Piercing do jazyku si lidé pořizují, aby své tělo nejen ozdobili, ale také to má další důvod. Líbání je s piercingem zajímavější a rajcovnější!

Piercing v jazyku může způsobit řadu problémů, jaké to jsou?

První problémy mohou nastat hned při propichování jazyka a následném hojení rány, která se hojit nemusí. Rána se hojí asi 6 týdnů a během té doby může rána hnisat, silně krvácet, v horších případech může dojít k dýchacím problémům.

Navíc k tomu, rána je velmi citlivá a může dojít k snadné nákaze, i přes dodržování přísné hygieny. Nejobávanějším onemocněním je žloutenka typu B a C.

Zubař vás rozhodně nepochválí

Spekulace, zda piercing v jazyku škodí zubům či nikoliv jsou oprávněné. Ano, piercing v jazyku, ale i ve rtu, není zubům prospěšný. Naopak, zuby ničí. Častým narážením piercingu do zubů, ať už při jídle nebo hraní si s ním, způsobuje poškození zubní skloviny. Poranit zuby ,můžou i šperky umělé, keramické nebo z pryskyřice!

Můžete si zuby natolik poničit, že se vám díky tlaku na zuby začnou zuby rozjíždět, a tak dojde k mezeře mezi zuby nebo úplné ztrátě zubu!

Máte amalgámové plomby? Nedivte se, že pociťujete nepříjemnou kovovou pachuť v ústech, ke které dochází, když se kov piercingu otírá o amalgán.

A to nemluvě o problémech při jídle nebo běžném polykání. Může i dojít k spolknutí části nebo celého piercingu (při spánku velmi nebezpečné!). Může vás i překvapit alergie na kov. Proto si piercing v jazyku pečlivě rozmyslete a raději se poraďte se svým stomatologem.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Uvažujete o piercingu do jazyka nebo do rtu? Pozor na zuby