Menu
WomanOnly
Vlasy a nehty

Už jste také podlehly retro vlně sponek do vlasů?

Devadesátá léta se nesla ve znamení sponek do vlasů, na kterých se daly najít všechny možné barvy, vzory, vzkazy, symboly, prostě všechno, co vás napadlo. Později se na sponky jaksi zapomnělo a zůstaly jen pomůckou menších holčiček pro boj s jejich jemnými a rozevlátými vlásky. Dospělé ženy se na sponky příliš nespoléhaly, tedy až do letošního roku, kdy jsou sponky zpět v plné parádě, ale přesto v malinko novém stylu. Už jste jim podlehly i vy?

Sponka jako nejdražší část garderoby…

Sponky jsou nyní natolik v módě, že se na nich snaží všichni prodejci řádně vydělat. A tak pokud nemáte sponky v zásobě doma ještě z devadesátých let, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Není totiž výjimkou, že sponky stojí i stovky korun, zejména ty luxusnější. A to není zrovna málo, když se chcete zásobit různými vzory a barvami pro různé outfity. Možná raději důkladně prohledejte šuple se starými sponkami, vyplatí se to!

Aby vaše peněženka nezůstala zcela bez prostředků, když žádné starší sponky nenajdete, můžete naštěstí ušetřit jinde, třeba na podzimním oblečení nabízeném v Lidl letáku. U letáků Lidl už jsme si zvykli jak na nízké ceny, tak na dobrou kvalitu a se sponkami podzimní outfit jistě dobře zkombinujete.

Jak sponkami dozdobit účes?

Moderní sponky stačí jen obyčejně zapnout po straně hlavy, díky čemuž dobře drží vlasy na místě a vy díky nim také ušetříte spoustu laku na vlasy. Ale pokud chcete dovést tento trend do dokonalosti, můžete si s vlasy pohrát, než je do sponek sepnete.

Vyzkoušejte si třeba natočit dva prameny vlasů podél obličeje, pak je sepnout na temeni hlavy dvěma různými moderními sponkami tak, aby se uprostřed křížily. Lze také koupit sponky s nápisy – ty umístíte pod sebou tak, aby dávaly do kupy třeba výzvu nebo vtipnou hlášku, případně vyjádřily vaši náladu či postoj. Sponkami můžete dozdobit drdol nebo je použít místo čelenky. Vše je dovoleno. A čím více sponek, tím letos rozhodně lépe!

S nápisem nebo semišové?

A jaké sponky se teď vyplatí koupit, abyste byly „in”? Jsou to typicky sponky s perličkami, s kovovým nápisem, se vzorem zvířecí srsti, se zlatorůžovým tónem nebo třeba potažené semišem. Můžete koupit mnoho vzorů a barev, materiálů i velikostí. Vždy najdete sponky vhodné k doplnění jakéhokoliv oblečení. Stačí si vybrat z online letáku Pepco zajímavé podzimní oblečení, na kterém i výrazně ušetříte, a hned budete mít představu, po jakých sponkách se máte poohlížet.

Kombinace sponky a náušnice

Módní trendy nikdy nezůstávají osamoceny, a tak ani sponky nejsou samotným horkým trendem letošního roku. Pokud totiž zkombinujete sponky a náušnice ve stejném stylu, budete mít dokonalý trendy look. A ani nemusíte kupovat sadu, stačí umět správně sladit barvy, tvary, vzory, materiály – a s tím si určitě hravě poradíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Už jste také podlehly retro vlně sponek do vlasů?