Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Užitečné rady pro každou sólo cestovatelku

Sólo cestování bývá osvobozující a obohacující, ale pro mnohé ženy také nepříjemné a děsivé. Během sólo cestování totiž mívají obavy o svou bezpečnost. Jak se strachu zbavit? Přečtěte si náš článek, který obsahuje užitečné rady, jak zažít příjemný sólo výlet.

Dobré plánování je klíčové

Informujte se o bezpečnostní situaci v destinaci, do které jedete a snažte se vyhnout oblastem, kde je vysoký výskyt kriminality a nepokojů. Před cestou si zapište důležité kontakty jako číslo místní policie, zdravotní služby či české ambasády.

Při sólo cestování nezapomeňte informovat o svých plánech rodinu či přátele. Sdílejte svou polohu a pošlete jim předpokládanou trasu, místa, ubytování nebo datum a přesný čas návratu

Vytvořte si podrobný itinerář cesty i s ubytováním. Vyberte si vysoce hodnocená a bezpečná místa k přespání a rezervujte si je předem.

Náš tip: Před cestou si pořiďte levný prsten, který lze použít jako „snubní“. Pomůže vám odvrátit nechtěnou pozornost některých mužů.

Vždy si dávejte pozor na své cennosti

Během sólo cestování noste s sebou jen to, co opravdu potřebujete. Snažte se používat bezpečnostní taštičky a batohy k ukrytí svých cenností. Mějte u sebe jen nezbytně nutnou hotovost.

Velmi důležité je mít zakoupené cestovní pojištění, které vám poskytne ochranu v případě ztráty cenností, zdravotních problémů nebo jiných nečekaných událostí. Před jeho vyřízením si důkladně přečtěte podmínky a ujistěte se, zda pokrývá všechny možné situace, se kterými byste se mohla během cestování setkat.

Spojte se s ostatními ženami, které cestují samy

Na sociálních sítích existuje řada skupin pro ženy, které rády cestují samy. Jsou jedinečným místem ke spojení se s osobami, které mají podobné smýšlení jako vy. Ve skupině vám pomůžou, pokud hledáte radu, názor nebo dokonce někoho, s kým se na cestách potkat. Je to skvělý způsob, jak si najít nové přátele a získat poznatky od zkušených cestovatelek.

Ženy sólo cestovatelky

Zdroj: bigstock.com

Všímejte si svého okolí

Pokud můžete, naučte se před odjezdem na cesty základní fráze v jazyce země, do které cestujete. Díky tomu budete hned o něco víc v obraze, pokud vám někdo bude něco říkat. Během cesty si vždy všímejte svého okolí, abyste věděla, kde se nacházíte. Nespoléhejte se jen na online navigaci, do telefonu si určitě stáhněte také offline mapy.

Neustále sledujte předpověď počasí a zprávy, abyste byla během své cesty vždy v bezpečí

Nesdílejte osobní informace

Na sólo výletě si povídejte s místními obyvateli a najděte si nové přátele. Pokud ale cestujete sama, nesdělujte cizím lidem například to, kde bydlíte. Pokud na vás někdo má hodně otázek, nezapomeňte, že mu o sobě nemusíte říkat vůbec nit. Především myslete na svou bezpečnost.

Určitě také nezveřejňujte každý svůj krok na sociálních sítích. Příběhy a příspěvky sdílejte raději až po přemístění na jiné místo nebo po návratu domů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Užitečné rady pro každou sólo cestovatelku