Menu
WomanOnly
Móda a styl

V hlavní roli mikina: Jak ji nosit, abyste byla stylová?

Víte, že si mikinu můžete bez obav vzít do města, do práce nebo na párty? Podívejte se, jak mikinu kombinovat a zazářit.

Dámská mikina byla dlouho kouskem pouze na doma. Dnes ji můžete vidět všude. Tento pohodlný kus oblečení se přetavil i do elegantního šatníku a vzít si ho můžete klidně do práce, k elegantním kalhotám nebo třeba k sukni. Jak na to, aby váš outfit nepůsobil s mikinou příliš domácky?

Jak vybrat mikinu

Vezměte si mikinu do práce

Ano, hodí se i k elegantní pouzdrové sukni nebo kostýmovým kalhotám. Ovšem pokud zrovna nepracujete někde, kde máte předepsaný dress code. Do méně formálnějšího prostředí ale poslouží naprosto dokonale. Kombinujte ji s dlouhou košilí, která bude vykukovat zpod mikiny. Nebo jeden cíp košile zastrčte do kalhot. Stejně tak můžete do kalhot, ale i do sukně, zastrčit předek mikiny. Díky tomu zdůrazníte svůj pas a nebudete působit neforemně.

Elegantní mikiny se vzorem

Když si to můžete dovolit, určitě se nevyhýbejte ani mikinám se vzorem, potiskem nebo výraznější barvou. Právě ty totiž skvěle doplní jednoduchý kousek v neutrálních barvách, například béžové kalhoty či obyčejné džíny. Při výběru se zaměřte na střih – mikina by na vás neměla působit příliš neforemně a zároveň by neměla být moc těsná. Vždy dbejte na pohodlí. V mikině byste se měla hlavně dobře cítit.

Jak vybrat mikinu

Popusťte uzdu fantazii

Do města, na večírek nebo jen tak si oblečte mikinu, která bude hrát prim – ať už barevně, vzorem nebo střihem. Kombinujte ji i s podpatky a různými materiály. Zazařte třeba s mikinou v kombinaci s vinylovými kalhotami nebo koženou sukní. Trendem poslední doby jsou i mikinové šaty. Tady ale pozor na střih. Určitě nechcete působit jako nafouklý balon. Jestli se rozhodnete tento trend vyzkoušet, Heureka doporučuje volit mini nebo midi délku a přiléhavější střih.

Vyjádřete svůj postoj

Velmi oblíbenou kategorií jsou mikiny s potiskem, respektive s nápisem. Ať už je to citát, vyjádření postoje nebo klidně něco vtipného. Co třeba „Say No to Plastic“, „Woman Power“ nebo „Bez kafe nefunguju“? Vytvořit si můžete i vlastní originální nápis na mikinu. Ovšem vždy byste měla vědět, co máte na mikině napsané, abyste se vyhnula faux pas a nedostala se do trapné situace.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

V hlavní roli mikina: Jak ji nosit, abyste byla stylová?