Menu
WomanOnly
Móda a styl

V hlavní roli náušnice: průvodce výběrem těch pravých

Patří k ženám od nepaměti. Zdobily se jimi už krásky ve starověkém Egyptě a většina žen je dnes bere jako nedílnou součást svého každodenního života. O čem je řeč? Přece o šperku, kterým zdobíme své uši – o náušnicích. Aby se vám v širokém paletě možností lépe orientovalo, přicházíme s přehledem typů náušnic, jejich zapínání i s pár tipy, jak je nosit.

Z jakých druhů můžeme vybírat?

Visací

visací náušnice

Visací náušnice, jak z jejich názvu vyplývá, po nasazení visí dolů z ušních lalůčků například na řetízku. Jsou velmi variabilní a snadno je zkombinujete s moderním i tradičním modelem. Vybírat můžete mezi krátkými i delšími, někdy jsou jejich součástí drahé kameny, jindy narazíte třeba na perly. Za pozornost určitě stojí i zvláštní druh nepřehlédnutelných lustrových náušnic se spoustou ozdob nebo jemné náušnice ve tvaru slzičky.

Kruhy

Jedněmi z nejstálejších obyvatel dámských šperkovnic jsou kruhové náušnice. Na kruhy můžeme narazit v jejich klasickém provedení v jednoduchých i výrazně zdobnějších variantách. Existují i tzv. objímky, které bývají drobnější a ke vsunutí do ušní dírky je na nich připravená úzká tyčinka. Setkat se můžeme i s polokruhovými náušnicemi, kde zadní polovina kruhu chybí a ta přední je obvykle ozdobená diamanty či jinými drahokamy.

Pecky

Peckové náušnice jsou pro svoji praktičnost pravděpodobně vůbec tím nejoblíbenějším druhem ozdob do uší. Jejich obvyklý čistý design nic nenarušuje, jsou tedy velmi univerzální a vhodné pro různé příležitosti. Kromě nadčasových jednoduchých pecek z kvalitního kovu nebo s jedním drahokamem se v současnosti těší velké oblibě třeba i pecky ve stylu halo. V těch je jeden ústřední drahý kámen obklopen po obvodu dalšími v menší velikosti. Když například vyberete středový kámen v barvě svých očí, lemovaný drobnými decentními diamanty, určitě nešlápnete vedle.

Jak náušnice neztratit? Vyberte správný typ zapínání

zavírání náušnic

Patenty

Patentů pro visací náušnice existuje více druhů. Jedním z nich je dámský patent, kdy se náušnice uzavírá pomocí klapky na závěsu. Ruský (nebo také francouzský) patent se tomu dámskému podobá, ale je nenápadnější, protože je celý skrytý.

Africký háček

Pro závěsné náušnice se také používá jednoduchý háček, který pro jistotu můžeme doplnit i silikonovou zátkou. Při sportovních aktivitách však tyto náušnice pro jistotu sundejte, obzvlášť pokud jsou těžší.

Zapínání kruhových náušnic

Kruhové náušnice se nejčastěji zapínají dvěma způsoby – kloubem, kdy se zadní díl náušnice přiklapne k tyčince z předního dílu, nebo se zúžená část provlékne skrz ucho a zasune do zadní části náušnice.

zapínání náušnic

Puzeta

Puzety ve tvaru motýlků nebo disků jsou vhodným zapínáním pro peckové náušnice. Navlékají se po nasazení náušnice na hladkou tyčinku a oceníte je, pokud šperky v uších často měníte.

Šroubek

Další možností pro zapínání peckových náušnic je šroubek. Pokud jedny náušnice nosíte delší dobu, bude vám vyhovovat jeho bezpečnost, po našroubování na závit na dříku totiž šroubek velice pevně drží. Jde i o oblíbené zapínání dětských náušnic.

Brizura

Zapínání zepředu neboli brizura se používá převážně u náušnic pro děti. Díky háčku, který se zasune do očka, malým slečnám zůstanou visací náušnice bezpečně v uchu a vy můžete klidně spát.

Náušnice pro každý den i pro speciální příležitosti

Když už víme, jaké možnosti mezi náušnicemi máme, je dalším krokem zvážit, pro jakou příležitost je vybíráme. Při každodenním nošení se budeme pravděpodobně poohlížet po nadčasovosti a univerzálnosti. Tyto vlastnosti splňují třeba kvalitní minimalistické kousky nebo jednoduché peckové náušnice s diamantem. Přesně takové můžete najít například ve zlatnictví KLENOTA, které se nachází v samém centru Prahy. Při slavnostnějších situacích sáhneme po zdobnějších špercích, třeba visacích řetízkových náušnicích ze zlata, na jejichž konci se třpytí drahokam.

Pokud se chcete při kombinování s dalšími šperky spíše držet tradic, zvolte kousky ve stejné barvě kovu. Odvážnější však mohou zkusit barvy kovů klidně kombinovat, dnešní trendy jsou experimentování otevřené. Když si nebudete jisté, vsaďte na sady. Důležité je, aby šperky dobře doplňovaly celou vaši vizáž.

Snad každá žena touží po tom cítit se krásná. I díky pečlivému výběru náušnic můžete v lidech kolem vzbudit různé dojmy. Nepodceňujte proto tuto část outfitu, věnujte jí pozornost a okouzlete všechny kolem. Věříme, že s naším průvodcem to pro vás bude o hodně snazší.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

V hlavní roli náušnice: průvodce výběrem těch pravých