Menu
WomanOnly
Televizní tipy

Vánoční filmy pro celou rodinu. Pobavte se s Grinchem i Jackem Frostem

Veronika Jílková

Veronika Jílková

23. 12. 2013

Jak se lépe naladit na vánoční atmosféru než s voňavým cukrovím u příjemného filmu? Vánoce jsou tím pravým obdobím hodit nohy na stůl, nic nedělat a užívat si pohody. Tu vám dopřejí i naše vybrané vánoční snímky.

Láska nebeská

FOTO: Láska nebeská

Zdroj: Magic Box

Tento film si zkrátka nesmíte nechat ujít o žádných Vánocích, i když znáte všechny scény už nazpaměť. Láska nebeská se v roce 2003 stala špičkou svého žánru a o čase vánočním vede po celém světě.

Příběh nás zavede do anglického Londýna, který se připravuje na vánoční čas. Obchody jsou přeplněné lidmi, vláda chystá několik změn, děti ve školách připravují betlémské představení, někteří jedou hledat štěstí až do Ameriky, jiní prožívají smutný rozchod a někdo zažívá životní romance, i když je mu pouhých deset let. Ti všichni nás nakonec zavedou na jednu jedinou myšlenku – že láska je všude kolem nás.

Ve filmu se objevila spousta herců, kteří do příběhu vnesli osobitou originalitu. Hlavními hrdiny jsou především Bill Nighy jako vysloužilý rocker, čerstvý vdovec a bezradný táta Liam Neeson, spisovatel Colin Firth a Hugh Grant jako nový premiér. Zahráli si zde ale i Emma Thompson, Keira Knightley, Alan Rickman, Rowan Atkinson nebo Martin Freeman.

Polární expres

FOTO: Polární expres

Zdroj: Warner Bros.FOT

Idylická pohádka je vhodná pro děti, kteří mají rádi dobrodružství, záhady a rádi porušují pravidla. Tento animovaný snímek ale okouzlí i starší generace, protože každý se jistě rád vrátí do svých dětských let.

Tento expres odstartoval v roce 2004 a téměř každý rok ho v televizi můžete spatřit znovu. Snímek vypráví příběh malého Chrise, který odjakživa věřil v Santu, i když se mu za to všichni vrstevníci posmívali. Jednoho vánočního večera ale zastaví před chlapcovým domem vlak, ze kterého vystoupí strojvedoucí a zve Chrise na jízdu až na Severní pól. Ten nabídku neodmítne a vydává se vstříc zimnímu dobrodružství.

Příběh je zpracovaný na motivy stejnojmenné knihy Chrise Van Allsburga. Animovaný snímek je natočený pouze digitálními technologiemi a vznikl díky rozpočtu ve výši 270 milionů dolarů. Dabingu se zúčastnilo mnoho známých herců, mezi nimi i Tom Hanks, a to hned v několika rolích včetně Chrise, strojvedoucího nebo Santy Clause.

Střihoruký Edward

FOTO: Střihoruký Edward

Zdroj: Bontonfilm

Romantiky o Vánocích není nikdy dost a příběhů pro děti také ne. Jedním takovým je i tato okouzlující podívaná s originálním příběhem a Johnnym Deppem v hlavní roli.

Edward byl stvořen jedním mírumilovným profesorem, který své mistrovské dílo nedokončil, a tak zbyly Edwardovi místo rukou obrovské nůžky. Snímek je kombinace fantasy, romantiky, přírodních úkazů a slzavého údolí z vašich očí během finálních titulků. Takovás směs o Vánocích zkrátka nesmí chybět.

Režisérem snímku je slavný Tim Burton, který svůj nápad o prazvláštním Edwardovi zrealizoval v roce 1990. Byla to vůbec první spolupráce mezi ním a hercem Johnnym Deppem. Právě toto romantické drama odstartovalo jejich další setkávání v budoucnu a Depp se tak stal jakousi hereckou ikonou v Burtonových filmech.

Grinch

FOTO: Grinch

Zdroj: Bontonfilm

Tak trochu jiná pohádka pro děti i dospělé o tom, jak nestvůrná příšera, zvaná Grinch, ukradla Vánoce a pak si vlastně uvědomila, že jsou tím nejlepším obdobím v roce. Takový příběh potěší ve vánočním čase snad každého.

Grinch, kterému v osmi letech narostly vousy a byl pro smích všem spolužákům i Kdovíkům v celé vesnici, opustil svoji adoptivní rodinu, na všechny zanevřel a začal nesnášet Vánoce. Jednou v zimě se rozhodne, že je zkazí i ostatním a všechny dárky jim ukradne. Díky malé Cindy si ale uvědomí, že díky Vánocům nemusí být konečně sám ve své opuštěné jeskyni na odlehlé hoře.

Komedie pro celou rodinu vznikla v roce 2000. Postavu Grinche ztvárnil komediální Jim Carrey, který roli získal až po zvažování Eddieho Murphyho a Jacka Nicholsona. A producenti dobře udělali. Humor a legraci, kterou do role Carrey vnesl, je naprostou originalitou. Po čas natáčení filmu musel dokonce nosit stále žluté kontaktní čočky.

Jack Frost

FOTO: Jack Frost

Zdroj: Warner Bros.

Každý o Vánocích rád staví sněhuláky. Ale co s těmi, kteří ožijí a vydávají se za naše tatínky? To je případ Charlieho Frosta, který vánoční svátky prožívá s otcem v podobě oživlého sněhuláka.

Jack Frost během Vánoc zemře při autonehodě a zanechá po sobě syna Charlieho a manželku Gabby. Charlie je zdrcen, neboť byl táta někým, koho miloval a obdivoval. Jednou večer si před domem postaví obrovského sněhuláka, který se do rána promění v Charlieho otce. Tedy, sněhulák zůstane sněhulákem, jen se začne hýbat a mluvit. A Charliemu začínají ty nejlepší vánoční prázdniny.

Jack Frost patří mezi snímky, které se zapsaly do divácké oblíbenosti během Vánoc. Přinese vám mnohem víc odreagování, než byste možná čekali. Vznikl v roce 1998, téměř dva roky poté, co byl uveden horor o zmutovaném sněhulákovi se stejným názvem. O skoro deset let dříve vznikl s námětem Jacka Frosta taktéž animovaný muzikál.

Kráska a zvíře

FOTO: Kráska a Zvíře

Zdroj: Warner Bros.

Jedna z animovaných pohádek od Walta Disneyho z roku 1991 se uchovala v mnoha srdcích různých generací v několika podobách. Pro dospělé je to ideální chvilka na odpočinek, pro děti pohádka s dechberoucím příběhem.

Děj vypráví o mladé Bell, která žije se svým otcem ve vesnici, kde jsou všem jen pro smích. Jednou se vydá svého otce hledat, neboť se nevrátil z pracovní cesty. Najde ho až v obrovském paláci, kde ho uvěznilo Zvíře. Výměnou za sebe mu zachrání život. Během svého uvěznění začne Bell učit Zvíře životu na světle a ukáže mu, že svět, včetně jeho samého, je mnohem krásnější, než se zdá. Výsledky se samozřejmě neobejdou bez přátelství a lásky.

Příběh o krásce a zvířeti je jedním z nejčastěji používaných pohádkových témat. Vznikla řada jeho adaptací nejen ve filmových a seriálových podobách, ale také jako divadelní hry. Existuje i mnoho knižních zpracování nebo muzikálů, včetně českého, který hraje Městském divadle Brno, a německého od autora Martina Doepkeho.

Šťastný Nový rok

FOTO: Šťastný Nový rok

Zdroj: Warner Bros.

Na závěr tu máme film spíš pro dospělé, který se od roku 2011 stal nepostradatelným článkem ve vánoční kolekci filmů.

Ve filmu nechybí pořádná dávka romantiky, přátelství, nenávisti, shledání, zklamání, živých koncertů, televizních vysílání, nemocničních oddělení, splněných přání, oslav a samozřejmě happy endů. Několik Newyorčanů spojí své osudy právě v poslední den roku a snaží se co nejrychleji stihnout vše, na co doposud neměli čas nebo si zkrátka neuvědomili vzácnost okamžiků, které kolem sebe měli.

Sarah Jessica Parker, Lea Michele, Michelle Pfeiffer, Zac Efron, Ashton Kutcher, Robert De Niro, Hilary Swank, Halle Berry, Jon Bon Jovi a další miláčci Ameriky zpříjemní prosincový den svými krásnými úsměvy. Jejich osudy se střetnout právě na Nový rok, uprostřed dechberoucího, přelidněného a jedinečného New Yorku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vánoční filmy pro celou rodinu. Pobavte se s Grinchem i Jackem Frostem