Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Vánoční trhy 2013 v Praze už začaly. Kde je najdeme?

Markéta Pešková

Markéta Pešková

21. 11. 2013

Jako každý rok můžete v Praze v prosinci navštívit vánoční trhy. K dostání budou vánoční dekorace, dárky či tradiční občerstvení. Kde všude můžete trhy nalézt najdete v následujícím přehledu.

Náměstí Míru

Včera 20. listopadu se otevřely vánoční trhy na náměstí Míru. Vánoční trhy zde můžete navštívit od 10 do 19 hodin. Trhy budou doplněny i doprovodným programem. Např. první adventní neděli 1. prosince se bude rozlévat polévka, divadlo D21 zahraje pohádku O pejskovi a kočičce a mnohé další.

Anděl

Od 24. listopadu se otevírají vánoční trhy na pěší zóně na Andělu. 3. prosince k nim přibudou tzv. slavnosti spojené s doprovodným programem. Ten můžete zhlédnout každý den od 15:30 do 18:30. Trhy i slavnosti končí 23. prosince.

Náměstí Republiky

V pondělí 25. listopadu se můžeme těšit na otevření trhů na náměstí Republiky.

Palackého náměstí

Od 27. listopadu přibude v Praze další vánoční trh, a to na Palackého náměstí.

Staroměstské náměstí

Ačkoli vánoční trhy na Staroměstkém náměstí začínají až 1. prosince, už 30. listopadu se můžeme těšit na slavnostní rozsvícení vánočního stromku. Letos zde bude vztyčen 24 metrů vysoký smrk z Kutnohorska. Rozsvícení se ujme herečka Libuše Šafránková po 17 hodině s primátorem Tomášem Hudečkem. Trhy zde skončí 1. ledna. Stánky s tradičními výrobky budou otevřeny v pracovní dny od 9 do 22 hodin, některé až do půlnoci.

Václavské náměstí

Na Václavském náměstí trvají vánoční trhy nejdéle. Zastavit se na nich můžeme od 30. listopadu do 12. ledna. Otevírací doba je stejná jako v případě Staroměstského náměstí. Jako vždy budou ve spodní části náměstí a budou doplněny o ukázky tradičních českých řemesel.

Vánoční trhy v Incheba aréně

Od 6. do 8. prosince se koná vánoční veletrh v Incheba aréně, která pro tento účel poskytne své prostory. Otevřeno bude od 10 do 18 hodin a za vstupné dáte 25 Kč. Trhy slibují více jak 300 vystavovatelů a bohatý doprovodný program.

Tylovo náměstí

Poslední v řadě se otevírají vánoční trhy na Tylově náměstí na Praze 2. Dvojky jsou pro tento trh letos osudnými. Trh se totiž zde koná podruhé a bude tu k vidění celkem 20 stánků. Navštívit je můžete od 2. prosince a budou zde umístěné až do štědrého dne. Otevírací doba je od 10 do 19 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vánoční trhy 2013 v Praze už začaly. Kde je najdeme?