Menu
WomanOnly
Rodina

Jak vést děti k sebedůvěře? Podporou zdravého sebevědomí jim dáte dar do života!

Všichni chceme, aby naše děti byly šťastné a spokojené, měly snadný a krásný život a nic je netrápilo. V dnešní době k tomu ale budou potřebovat ostré lokty a hlavně vysoké sebevědomí. Právě k sebevědomému, nikoli však arogantnímu chování bychom je měli vést již od útlého věku. Ptáte se jak to máte udělat? Čtěte dál a dozvíte se víc!

Naučte své dítě rozeznat rozdíl mezi sebevědomím a arogancí!

Hlavně v útlém věku je důležité, aby se vaše dítě naučilo zdvořilému a slušnému chování. Základy slušného chování, jako je pozdravit, poprosit a poděkovat, je nutné dát každému dítěti! Vštípení zdravému respektu k autoritám je taktéž nezbytné pro každodenní život. Přesto by vaše děti měli působit sebevědomě, průbojně a nebojácně!

Pokud budete vždy všechny problémy řešit za vaši ratolest, nikdy nepřijde do kontaktu s realitou a jednou ošklivě narazí. Proto nebuďte jeho neustálým andělem strážným a nechte své dítě objevovat svět na vlastní pěst. Není totiž váš stylový doplněk, ale zvídavý tvor. Dejte svým potomkům velkou volnost a korigujte pouze jejich hrubé chování, či přestupky proti pravidlům.

Jak dítěti zvýšit sebevědomí

Nabité zkušenosti jsou nejdůležitější

Tím, že svému dítěti dáte dostatečnou volnost v objevování světa, dáte mu svým způsobem největší dar do života. Tedy zkušenosti! Ať už váš potomek spadne ze stromu, či dostane poznámku od učitele, stane se to jeho hodnotným zážitkem.

Až bude mít sádru na ruce, příště již bude při lezení na strom dávat větší pozor. Postupně se tak z vašeho dítka bude stávat vyzrálá a ucelená osobnost, která má dobrý základ pro zdravé sebevědomí.

Sebevědomí podporujte!

V pubertálním věku dochází k lámání chleba, a proto je velmi důležité, aby ve vás dítě mělo oporu. Až za vámi vaše dcera přijde s příliš silnými černými linkami a bude se ptát, jak jí to sluší, odpovězte jí, že je krásná. Později můžete dodat, že byste osobně zvolila přirozenější líčení a ukažte jí, jak na to! Vzpomeňte si na sebe, když jste byla mladá a paličatá.

Vůbec žádného efektu nedocílíte, pokud budete svým dětem srážet sebevědomí všetečnými poznámkami o jejich stylu nebo chování. Puberta je sama o sobě velmi těžké období a dospívající nepotřebují kritiku, a to ani z rodinného zázemí!

Jak se mít ráda? Získejte větší sebevědomí během několika dní!

Koníčky a zájmy vítejte s otevřenou náručí

Děti mívají bláznivé nápady, které chtějí okamžitě uskutečnit. Ať už si vymyslí sebevětší hloupost, snažte se je více či  méně podporovat. Nechte je rozvíjet jejich kreativitu, která půjde po prvních úspěších ruku v ruce se sebevědomím, které později hojně využijí. Bude se jim hodit jak při přijímacích řízeních na školy, ale i při hledání budoucího zaměstnání!

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vést děti k sebedůvěře? Podporou zdravého sebevědomí jim dáte dar do života!