×
WomanOnly

Video: Jak učesat emo vlasy. Vybrali jsme několik návodů

Zdroj: Shutterstock.com

Ať už jste vyznavačem emo stylu, či se vám tyto účesy zkrátka líbí, nebojte se je vykouzlit i na vaší hlavě. Bude to stát za to! Ale jak na to?

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Typický účes

Účesy v emo stylu se původně vyznačovaly havraní černí a typickou patkou do půlky obličeje. Ano, nyní je to jistý symbol. Ale i emáči, jak se příznivcům emo stylu říká, jsou kreativní jedinci, kteří se nespokojí pouze s černým stereotypem.

Tradiční emo účes není rovného střihu, každý pramen je jinak dlouhý. Upravuje se do střapata. Černou barvu doprovází kontrastní odstín růžové či červené. Samozřejmě fantazii se meze nekladou, proto se za emo účes v poslední době považuje i blond barva se zářivými prameny kontrastních odstínů.

[youtube]0PxfIDW0K_0#t=180[/youtube]

Druhy emo účesů

Tím, že je emo velice rozšířené, vzniká i hodně typů účesů, které tomuto stylu odpovídají. Aby vynikal klasický černý emo účes, musí být velice kreativně sestřižen a natupírován. Díky více vrstvám vzniká dojem velice bohatého účesu.

Obměna tradičního účesu spočívá v prameni, který se výrazně odlišuje barevným odstínem. Komu nesedí tmavá barva, může zvolit světlovlasou variantu, do které lze opět zakomponovat výrazný melír. U blonďatých vlasů se jedná tradičně o sytě růžové prameny.

[youtube]yLtcambD8Ao[/youtube]

Emo účes neznamená jen přísně rovné vlasy, lze totiž kombinovat rovnou patku s vlnitým zbytkem vlasů. A to není vše, tento účes podtrhnou zmiňované barevné kontrasty.

Pro odvážnější vyznavačky emo stylu mohou být rozdíly mezi délkami jednotlivých pramenů daleko markantnější. Ne jen o pár centimetrů, ale rovnou můžete mít ježka na vrchní části hlavy. Pokud vám to nestačí, další možností jsou šikovně obarvené vlasy do stylu leoparda, zebry apod.

[youtube]cOmp9dFLeK8#t=83[/youtube]

Česání emo vlasů

Nejprve mokré vlasy vyfoukáme přes kulatý kartáč, zejména v oblasti patky se snažíme vlasy vyfoukat do rovna. Nezapomeňte, že když vlasy namáháte fénováním a žehlením, je zapotřebí použít vlasový sprej, který zabrání poškození vlasů.

Poté následuje žehlení a případné tupírování. Na závěr vše pořádně zafixujeme lakem na vlasy, aby snaha byla vidět další hodiny. Internet nabízí řadu video návodů, podle kterých názorně emo účesu docílíte.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*