Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Video: Neuvěříte, co dokáže tahle gymnastka s amputovanou nohou

Šestnáctiletá Katie Foster na videu exceluje, přestože má jen jednu nohu. Podívejte se.

https://www.youtube.com/watch?v=3UHd-SR6dGc

Video jednonohé šestnáctileté gymnastky Katie Fosterová se objevilo na webu Good Morning America a obletělo celý svět. Přestože se na první pohled zdá, že hendikep v podobě jedné nohy a provozování takového sportu, jako je gymnastika, je neslučitelné, Katie Fosterová ukazuje, že to nemusí být problém: na přiloženém videu mladá gymnastka překvapuje rovnováhou a zcela exceluje v disciplínách na kladině.

Katie Fosterová se věnuje gymnastice od dětství a už tenkrát snila o úspěšné kariéře. Když jí bylo dvanáct let, nastala ale velká komplikace: lékaři jí diagnostikovali leukémii a infekci v noze. Verdikt doktorů byl neúprosný: amputace. „Nemůžete mi tu nohu vzít. Jsem gymnastka, potřebuju ji,“ vzpomíná na osudný okamžik Fosterová. Lékaři ale nemohli riskovat, že by se jí infekce rozšířila do dalších částí těla, a tak mladá gymnastka o nohu nakonec musela přijít.

O svoji vysněnou kariéru gymnastky Katie Fosterová ale nepřišla. Sotva zvládla rehabilitací po hrůzném zákroku, přišel za ní její trenér, že chce, aby se ke svému sportu vrátila. Pomohl jí a Katie nejen, že měla stejné výsledky jako před operací, ale postupem času se vyrovnala úrovni nejlepších zdravých závodnic. „Lidé mi říkají, že jsem hrdina. Já se tak ale necítím. Jsem jen sama sebou,“ uzavírá nadějná gymnastka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Video: Neuvěříte, co dokáže tahle gymnastka s amputovanou nohou