Menu
WomanOnly
Apetit

Víkendový brunch: Odložte vařečky a vyrazte na dobroty do restaurace

Redakce

Redakce

19. 5. 2013

Víkend je od toho, abychom odpočívaly a relaxovaly. Zapomeňte tedy na ohromné vyvařování a vyrazte do restaurace na brunch. Bude postaráno o vás i o vaše chuťové pohárky.

Slovíčko brunch vzniklo spojením anglických slov breakfast and lunch. Je to tedy propojení snídaně a oběda. Pokud vám však tento výraz neleze do pusy, můžete si ho počeštit na sníběd.

Relax od pozdního dopoledne

Této akce se zúčastňuje čím dál víc lidí a jeho obliba tak roste. Brunch je společenská událost, kde se scházejí rodiny, partneři, obchodníci. Zkrátka všichni, kteří chtějí příjemně strávit svůj čas jezením dobrého jídla a pití a povídáním se svými blízkými. Obvykle se odehrává od jedenácté a končí kolem třetí hodiny odpolední.

Líbí se vám tento nápad, ale nevíte kam přesně zajít? Chcete, aby to napoprvé bylo nezapomenutelné a aby jste před svými blízkými svým nápadem zazářila? Našli jsme pro vás několik špičkových restaurací, kde se brunchi věnují. Z vašeho víkendového dne  tak vykouzlí exkluzivní zážitek.

Restaurace Zlatá Praha

Praha 1, Pařížská 30, Telefon: 296 630 522
Doba trvání: 11.00 – 15.00

V této restauraci v centru Prahy si kromě vynikajícího jídla můžete dopřát i výhled na celou Prahu. Celou událost vám zpříjemní živá klavírní hudba. A pokud s sebou máte i malé děti, je pro ně připraven dětský koutek, kde se zabaví po celou dobu. Vy si tak v klidu vychutnáte pokrmy s teplého a studeného bufetu a následné cukrovinky z hotelové restaurace.

Restaurace Žofín Garden

Praha 1, Slovanský ostrov, Tel: 774 774 774
Doba trvání: 11.30 – 15.00

Na Žofíně si brunch vychutnáte v prostředí příjemně kryté zahrady. Kromě teplého a studeného bufetu je nabídka obohacena o speciality z grilu. Pokud sem zamíříte na podzim, můžete se těšit i na grilované selátko. Pro děti je i zde připraven dětský koutek. A vy se můžete u jídla zaposlouchat do jazzové hudby.

Francouzská restaurace Art Nouveau

Praha 1, Náměstí republiky 5, Tel: 222 002 770
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Brunch je zde pořádaný každou první neděli v měsíci a je vždy tématicky laděný, s ohledem na určitou sezónní nabídku. Těšit se tak můžete na brunch zvěřinový, houbový, staročeský, jarní, chřestový a další.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Víkendový brunch: Odložte vařečky a vyrazte na dobroty do restaurace