Menu
WomanOnly
Krása

Víme, jak být fotogenická. Nestyďte se za žádnou fotku

Redakce

Redakce

6. 3. 2014

Snad každá žena si přeje vypadat na fotografiích co nejlépe. V praxi to ale dopadá tak, že bychom tu osobu na fotkách nejradši vydávaly za své nepovedené dvojče. Strnulý úsměv, dvojitá brada, červené oči, vlasy a lá Einstein, břicho jako ve čtvrtém měsíci těhotenství. 

Nemá smysl házet flintu do žita. Ochuzovat se o zaznamenání našich vzpomínek, které se už nebudou nikdy opakovat, by byla velká škoda. Být fotogenická totiž není vlastnost, ale um, který se dá naučit.

Příprava se nemá podceňovat…

Pleť

Stejně jako je tomu u sportovců i v tomto případě není radno podcenit přípravu. Pokud vím, že půjdu na událost, kde existuje vysoká pravděpodobnost toho, že se bude fotografovat, je dobré svému vzhledu věnovat zvýšenou pozornost.

Základem je matný make-up, díky kterému nebudeme na fotografiích působit mastně, tvářenka zvýrazňující lícní kosti, řasenka dodávající naším očím hloubku a v neposlední řadě zvýrazněné upravené obočí, které dodá našemu obličeji výraz. Pokud vím, že se na akci bude tančit, je dobré si s sebou přibalit pudr a v průběhu večera líčení opravovat.

Vlasy

Zřejmě není nutné připomínat, že před focením by měly být vlasy umyté. Jedině tak nebudou působit mastně a zplihle. Dobrým trikem je navíc, nanesení lesku na vlasy. Ten se prodává buďto ve spreji anebo jako olej. Je však nutné zacházet s ním opatrně, jinak docílíme mastné hlavy a to je přesně to, co nechceme.

Strike a pose!

Už Madonna ve své písni Vogue zpívá, že je potřeba „zaujmout pózu“. Základem je uvolněný a sebevědomý postoj, který z vás na každé fotografii vykouzlí okouzlující osobnost. Pokud máte nějaké to kilo navíc, je dobré se postavit lehce stranou k fotoaparátu a dát ruku v bok, tím se vaše silueta opticky zeštíhlí.

Také je dobré při focení lehce zvednout bradu, aby se pak nevytvářel na krku zbytečný stín, který evokuje dvojitou bradu.

Hlavu je možné trochu naklonit a zároveň otevřít oči dokořán. Budete tak působit roztomile a zároveň rošťácky. Základem každého snímku je však úsměv. Pokud si nejste jisté bělostí svých zubů, nechte ústa raději zavřená, pokud máte zuby, jako perličky, nebojte se je ukázat. Přirozený úsměv dokáže zázraky.

Inspirujte se…

Pokud si nejste jistá, jaký postoj by vám slušel. Zkuste se inspirovat svými povedenými fotografiemi a odkoukat z nich, proč se sami sobě na nich tak líbíte. Při dalším focení je pak použijte. Pokud takové nemáte, hledejte inspiraci z módních časopisů, kde modelky pózují přirozeně. Vynechejte gesta z bulvárních deníků, kde rádoby modelky špulí ústa a strnule zatahují břicha až k páteři.

Neberte se tak vážně!

Vzhledem k předchozím odstavcům se tato rada může jevit jako paradoxní, ale já bych jí označila jako vůbec nejdůležitější. Neberte se smrtelně vážně a nesnažte se ze sebe na fotografiích udělat plastovou figurínu. Vložte do každé fotky, kousek své osobnosti a momentální radosti a uvidíte, že na fotce zazáříte. Zbytek vám jen dopomůže k tomu, aby byl výsledek o stupeň lepší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Víme, jak být fotogenická. Nestyďte se za žádnou fotku