Menu
WomanOnly
Móda a styl

Víme, jaká barva brýlových obrub vám bude slušet nejvíc

Máte už dost nenápadných brýlí a toužíte po obroučkách jiné barvy než černé? Veselejší barvy můžou rozjasnit vaši tvář a dokážou umocnit vaši krásu. Ale pozor. Barvička, kterou obdivujete na brýlích své kamarádky, nemusí automaticky slušet i vám. V následujících řádcích poradíme, jak si vybrat takovou barvu brýlových obrub, ve které budete vypadat skvěle.

Pokud si nepořizujete nové dioptrické brýle jen jako módní doplněk na jednu sezónu, je dobré věnovat výběru barvy trochu času. Popřemýšlejte o tom, jak budou barevné obroučky ladit k vašemu šatníku, a hlavně zohledněte, jaký jste typ podle ročních období. Na této typologii stojí doporučení módních poradců i práce vizážistů. A snadno vám může pomoci i při výběru nových brýlí.

Letní typ

Pokud patříte k letnímu typu, máte jemně žlutou až zlatavou kůži a modré oči. Vaše vlasy jsou zlato-blonďaté, zrzavé či popelavé.

„Bude vám slušet šedá, ale také další odstíny namíchané právě se šedou barvou. Opravdu krásné na vás budou obroučky barvy šedomodré, vínové, smaragdově zelené, starorůžové nebo fialkové,” prozrazuje Klára Seidlová ze společnosti OptikDoDomu, kterou jsme si přizvali na pomoc jako odbornou konzultantku.

Zimní typ

Zimní typ se vyznačuje růžovou nebo olivovou pletí a hnědýma očima. Vlasy mají hnědou nebo černou barvu. Patří sem jižanské typy a rovněž takzvané Sněhurky.

„Vybírejte z jasných, studených barev. Můžete volit chladné odstíny s namodralým nádechem, ale i neonové barvy. Slušet vám budou také výrazné barevné kontrasty, které by na ostatních typech vypadaly moc tvrdě. Mezi ideální barevné tóny patří jedlová zeleň, sytě červená, královská modř, citronově žlutá, vínová nebo bílá. Dobře budete vypadat ale i v brýlích s černými obrubami,“ radí paní Seidlová.

Podzimní typ

Pro podzimní typ je charakteristická slonovinová, zlatobéžová nebo broskvová pleť a zelené či zelenohnědé oči. Barva vlasů může být od kaštanově hnědé až po medově blonďatou.

„Tomuto typu velmi sluší sytě oranžová. Dobře vypadá také ve všech barvách podzimního listí a rovněž v barvách, ve kterých je patrný žlutý podtón. Podzimnímu typu budou slušet obroučky v barvě olivové, khaki, rezavě hnědé, žluté, béžové nebo pískové,” doporučuje paní Klára.

Jarní typ

Jarní typ poznáte podle světlé pokožky se zlatavým nádechem nebo narůžovělými či broskvovými odstíny. Barevná škála očí je opravdu široká – od zlatě hnědých, přes šedozelené až po různé odstíny modři. Řadíme sem plavovlásky se zlatistým nádechem vlasů.

„Jestli patříte k jarnímu typu, vybírejte mezi světlými až středně tmavými barvami se žlutým podtónem. Skvělé na vás bude vypadat meruňková, zlatobéžová, hráškově zelená, korálová či zlatohnědá,“ vysvětluje Klára Seidlová z rodinné firmy OptikDoDomu.

Módní poradci v klidu vašeho domova? Ano a zadarmo!

Chtěli byste, aby vám s výběrem brýlí pomohla kamarádka nebo partner, ale prostě se vám nedaří společně se trefit do otevíracích hodin kamenných očních optik? Díky společnosti OptikDoDomu můžete všechny své módní poradce pozvat k vám domů třeba i večer nebo o víkendu a nerušeně zkoušet desítky slušivých modelů. OptikDoDomu vám totiž přiveze kolekci dioptrických brýlí, kamkoliv si řeknete. Nezávazně a úplně zadarmo. Stačí si jednoduše domluvit návštěvu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Víme, jaká barva brýlových obrub vám bude slušet nejvíc