Menu
WomanOnly
Krása

Vše co potřebujete vědět o samoligovacích rovnátkách

Při výběru rovnátek můžete narazit na spoustu výrazů a názvů, které jste doposud neslyšeli. Obdobně tomu bude nejspíš i u samoligovacích rovnátek. Podívejte se námi na to, co vás čeká, když se rozhodnete pro tento typ rovnátek.

Damon systém (samoligovací rovnátka) je jedním z novějších systémů, dá se o nich také říci, že je to nová generace rovnátek. Stejně jako fixní rovnátka, se lepí na vnější stranu zubů. Rozdíl je tom, že mají vlastní vestavěný mechanismus, který drží ortodontický drát uvnitř zámku, a tím eliminuje nutnost používání gumiček. To znamená, že drát v zámku není fixně upevněn a může se volně pohybovat.

To umožňuje používat novou řadu vysoce kvalitních oblouků. Léčba je tak méně bolestivá, rychlejší a celkově vyžaduje méně návštěv u lékaře. Díky mechanice celého systému, lze použít modernější léčebný přístup a není potřeba trhat tolik zubů. Při léčbě se dosahuje přirozeného úsměvu u každého pacienta a zdokonalí se obličejové rysy. Stejně jako u fixních rovnátek i zde si můžete svých potřeb zvolit kovovou či estetickou variantu.

Kovová samoligovací rovnátka

Výhodou je rychlejší léčba než u klasických rovnátek (1–2 roky), která je také méně bolestivá. Protože se na zámečky nepoužívají gumičky, nehrozí jejich zabarvování. Nespornou výhodou je také menší počet návštěv u lékaře. Jako všechno, mají i smoligovací rovnátka své nevýhody, jsou vidět na první pohled a je potřeba počítat s pravidelnými návštěvami u zubaře jednou za 6 týdnů. Cena rovnátek se pohybuje mezi 40 000–70 000 Kč.

Estetická samoligovací rovnátka

Damon CLEAR rovnátka jsou na rozdíl od kovových samoligovacích rovnátek vyrobeny z estetického materiálu. Mají jedinečný plně keramický, samouzavírací mechanismus, kam se uzavírá ortodontický drát. Výhodou Damon Systému je jejich menší nápadnost. Konvenční keramická rovnátka jsou odolná proti skvrnám od jídla, ale to neplatí o bílých gumičkách, které se viditelně obarví. Vzhledem k tomu, že Damon CLEAR  rovnátka nepoužívají tyto gumičky, problém s obarvováním gumiček odpadá. Cena samoligovacích rovnátek je u estetické varianty trochu vyšší, pohybuje se mezi 50 000–90 000 Kč

Když se rozhodnete pro samoligovací rovnátka, musíte počítat s tím, že se budete muset péči o své zuby věnovat. Zároveň je potřeba se připravit i na to, že rovnátka nejsou příliš pohodlná. Bolest a nepříjemné pocity jsou sice menší než u fixních rovnátek, nicméně tu pořád jsou.

Výhody Damon systému jsou však nesporné, ať už se jedná o kratší dobu léčby, menší zásahy do chrupu před nasazením rovnátek nebo menší počet návštěv u zubaře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vše co potřebujete vědět o samoligovacích rovnátkách