Menu
WomanOnly
Rodina

Výběr dětské židle se nesnažte odbýt. Hodně záleží na kvalitě

Pokud máte doma prvňáčka, pak s ním v nejbližší době určitě začnete dělat první domácí úkoly. Na psaní domácích úkolů bude dítě potřebovat tiché místo, kde bude mít kvalitní stůl a především židli! Sezením na židli totiž stráví nějakou část svého volného času, proto je důležité, aby byla pohodlná a kvalitní. 

Na židli nešetřete

Při výběru židle pro prvňáčka se příliš nevyplatí hledat nízkou cenu. Měli byste totiž koupit velmi kvalitní židli, která by měla zajistit, že se vašemu dítěti nezkřiví záda, takovou židli však nekoupíte za pakatel. Hlavním problémem levných židlí bývá nízká trvanlivost, proto se vám může stát, že židle vypoví službu již po několika prvních měsících. Adekvátní cena, která by měla znamenat i kvalitu, je okolo 1500 Kč.

Vhodná výška židle

Další věc, na kterou byste si měla dát pozor, je správná výška židle. Školák je přeci jenom relativně malé dítě, proto není vhodné, aby měl židli stavěnou pro dospělého. Problém s výškou můžete vyřešit tak, že koupíte nastavitelnou otáčecí židli. Jedná se o klasické kancelářské křeslo, které je však menší a je ergonomicky tvarované přímo pro záda malého člověka. Můžete také zainvestovat do takzvané rostoucí židle, která se v poslední době stává velkým hitem.

Výhodou rostoucí židle je to, že s vaším dítětem bude doslova růst již od jeho předškolního věku. Většinou bývá zhotovena ze dřeva a efektu růstu u ní bývá docíleno několika sklápěcími sedacími plošinkami. Ne všechny ohlasy na tyto židle jsou ale kladné, i u rostoucích židlí rozhoduje především kvalita.

Snadné obsluha nastavitelné židle

Počítejte s faktem, že by se dítě ve školním věku mělo učit úplné samostatnosti. Samozřejmé je, že budete chtít v prvních měsících školákovi s úkoly pomoct, potom by je ale měl plnit sám. Z těchto důvodů by měla být židle snadno ovladatelná, aby za vámi dítě nemuselo běhat pokaždé, když si chce sednout o něco výš, nebo naopak níž. Již v obchodě si tedy zkontrolujte, že jsou nastavovací prvky jednoduché a bezpečné i pro malé dítě.

Omyvatelnost

Takovým velmi praktickým bonusem se může u židle stát její omyvatelnost. Občas se totiž dítěti podaří sednout si na fixu, nebo ušpinit židli od vodovek. Až takovou židli budete čistit, budete si gratulovat, že jste myslela dopředu a koupila omyvatelnou verzi. Židle nemusí být nutně kožená, v dnešní době se vyrábí nepspočet různých materiálů, které jsou dokonce lepší než pravá kůže.

Design

Pokud se bude prvňáčkovi jeho židle líbit, bude se do ní rád vracet. Proto vezměte své dítě na nákupy nábytku s sebou, aby si mohlo samo vybrat, který design, vybrané židle, se mu líbí nejvíce. Vy totiž jen velmi těžko poznáte, jestli teď zrovna frčí žlutá, nebo modrá barva, to nejlépe posoudí vaše ratolest.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Výběr dětské židle se nesnažte odbýt. Hodně záleží na kvalitě