Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Výběr žehličky na vlasy: hledejte podle typu vlasů i materiálu

Redakce

Redakce

24. 4. 2014

Máte vlasy samou kudrlinu? Stačí použít správnou žehličku na vlasy, ta vám vykouzlí rovný účes. Tento pomocník se hodí i na rovné vlasy, protože nějaký ten zakroucený pramen se u každé z nás vždy najde.

zehleni-vlasy-zehlicka

Vlastnosti žehliček vlasů

Při koupi žehličky na vlasy je nutno se soustředit zejména na materiál povrchu destiček, nastavitelnost teploty, případně na další doplňkové vlastnosti, jako je ionizace. Právě tato zmíněná funkce dokáže zabránit tzv. fly away efektu. Jednoduše nedopustí, aby vaše vlasy začaly elektrizovat, čímž zajistí dokonalejší vzhled po vyžehlení.

Vybírejte hlavně podle materiálu a typu vlasů

Destičky žehliček jsou vyrobeny z několika materiálů. Nejrozšířenějším je keramický povrch destiček. Jeho výhodou je výborný skluz, vlasy tak nejsou zbytečně zatíženy. Dalším vyhledávaným materiálem je tourmalín, po kterém se vlasy krásně lesknou a méně elektrizují. Teflonový povrch zajistí, aby nedošlo ke spékání stylingového přípravku, bez kterého by se žehlení vlasů nemělo obejít. Dále se tento povrch vyrábí z mramoru či hliníku.

Žehličky dosahují teploty až 230 stupňů, ovšem ne pro všechny vlasy je tato teplota vhodná. Pokud si nejste jisté, jaká teplota vyhovuje právě vám, začínejte na nižších stupních, které otestujte na méně viditelném pramenu vlasů. Předejdete tak nechtěnému spálení vlasů. Optimální teplota je přibližně 170 až 190 stupňů.

Žehlička podle typu vlasů

Jak si ale vybrat v tom nepřeberném množství výrobků, které trh nabízí? Pomineme-li cenu, která se pohybuje v rozpětí od sto až po přibližně pět tisíc korun, důležitým parametrem pro rozhodování je typ vlasů budoucí majitelky žehličky. Pokud jste nositelkou hustých vlasů, ideální žehlička pro vás má větší žehlící plochu, která rychle a pečlivě narovná vaše kadeře.

Pro kudrnaté vlasy je ideálním řešením kombinace keramických a mramorových destiček. Keramika spolehlivě vlasy narovná a mramor zajistí jejich lesk a sílu. Slabé vlasy potřebují především ohleduplnost, proto by nikdy neměly být vystaveny maximálním teplotám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Výběr žehličky na vlasy: hledejte podle typu vlasů i materiálu