Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak vyčistit klávesnici? Nejlepší postupy, jak na to!

Nevíte, jak vyčistit klávesnici a vší nečistotou se vám už slévají písmenka? Nezoufejte, nic na tom není.

Klávesnice u PC a její čištění

Nejen častým používáním se do klávesnice dostávají zbytky kůže, prach, různé drobečky a nečistoty. Dle odborníků je klávesnice, co do množství bakterií, virů a roztočů jedno z nejvíce koncentrovaných míst. Při častém styku s těmito patogeny mohou mít citlivější jedinci různé zdravotní obtíže, od různých druhů alergií až po virózy.

V první řadě, při čištění klávesnice dbáme na to, abychom dostali ven veškerý prach a drobné nečistoty. Nejprve však klávesnici odpojíme od PC pomocí kabelu, který klávesnici s počítačem pojí. Prach a nečistoty poté opatrně vysajeme pomocí vysavače, který nastavíme na ten nejnižší výkon.  Dále stiskneme každou klávesu, čímž se uvolní i zapadlé nečistoty.

Pak vezmeme hadříček nebo štěteček a namočíme ho do čistícího prostředku, buďto speciálně pro čištění klávesnic, nebo jiný na bázi alkoholu. Ten by měl usmrtit případné patogeny. Opatrně s ním vyčistíme všechny klávesy a prostor mezi nimy.

Čištění klávesnice u notebooku

Překvapivě se i přes zavírání notebooku klávesnice zašpiní stejně snadno jako klávesnice u PC. Vyčistit jí je však o něco náročnější. V první řadě je důležité se o notebookovou klávesnici starat mnohem pečlivěji a hlavně častěji než o PC klávesnici.

Protože jsou klávesy u notebooků mnohem nižší, zachytí mnohem více nečistot, proto při důkladném čištění nestačí nečistoty pouze vysát. Nejlepší variantou je odstranit tlačítka, což není taková věda, jak se může na první pohled zdát.

V první řadě vypneme notebook a vypojíme ho z elektřiny. Poté by nebylo od věci si klávesnici vyfotit, abychom věděli, kam jaké tlačítko patří. Jednotlivé klávesy pak jen stačí opatrně vyloupnout z jedné strany. Připravíme si kalíšek s čistícím prostředkem a tlačítka do něj ponoříme. Gumové polštářky poté opatrně vysajeme a vatou otřeme přípravkem pro čištění klávesnic. Jednotlivá tlačítka poté jen snadno přitlačíme zpět.

Ohodnoťte tento článek:
2,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vyčistit klávesnici? Nejlepší postupy, jak na to!