Menu
WomanOnly
Móda a styl

Vypadat trendy můžete i během cyklistiky, přinášíme vám tipy jak se obléci na kolo.

Odjíždíte brzy ráno trénovat nebo na výlet na kole a zdá se, že den zůstane chladný a mlhavý, ale přesně v polovině jízdy vyjde slunce a teplota značně stoupne. Problém nastává v okamžiku, kdy jste si nevzala správné oblečení a nemáte si co svléknout, aby vám nebylo horko. Naučte se těmto situacím předcházet výběrem vhodného a stylového oblečení na cyklistiku.

Jak se obléci na kolo?

Dámské cyklistické oblečení se příliš neliší od pánského, naopak jsou základní tipy prakticky stejné, až na některé prvky, jako je sportovní podprsenka. I když kolo používáte pouze ve městě pro své každodenní výlety, je dobré mít na paměti některá základní pravidla, která vám pomohou zvládnout vaše jízdy, aniž byste je změnili na nepříjemné výlety a aniž byste onemocněli.

Styl oblečení pro jízdní kolo bude do značné míry záviset na okolnostech a počasí venku. Bez ohledu na podmínky se nemusíte vzdát módního vzhledu. Jak se obléci na kolo na jaře? Vybrat si můžete i džíny a to téměř jakýkoliv střih. Mom fit, běžecké kalhoty nebo cargo kalhoty se za jízdy příliš neutáhnou, takže se budete cítit pohodlně. Nenoste džíny ani látkové kalhoty se širokou nohavicí, abyste předešli nepříjemnému překvapení. Raději investujte do kvalitní cyklistické soupravy.

Můžete si vybrat libovolné kalhoty, které se vám líbí – sportovní mikinu, tenký svetr nebo dokonce tričko doplněné módní bundou, která se vám bude hodit zejména při večerních cyklistických výletech. V nadrozměrné džínové bundě budete vypadat stejně skvěle. Trička se zajímavými celoplošnými potisky vás určitě nechají vyniknout na cyklotrasách.

Co nosit na kole v létě, zejména v nejteplejších vedrech? Vzdušné šortky a krátká trička vám poskytnou největší pohodlí. Nebo se můžete rozhodnout pro lehkou tkanou kombinézu s krátkými nohavicemi a odhalenými rameny. Sportovní sandály nebo elegantní sandály budou během letních jízd na kole nejpohodlnější. Pokud jezdíte na kole častěji, pořiďte si do šatníku dámské cyklistické dresy.

Jaké oblečení na kolo ve sportovním stylu?

Pokud jedete na kole na výlet, vyberte si pohodlnou teplákovou soupravu – koneckonců budete muset jezdit na kole několik hodin. Nejlepší je vybrat si set kalhoty s mikinou na zip, která vám poskytne větší pohodlí, když se příliš zahřejete. Pokud odjíždíte během dne s trochu vrtošivým počasím, dejte si do batohu tenkou pláštěnku, nezabere vám mnoho místa a když začne pršet, bude to nejlepší záchrana, zvláště pokud se nemáte kde schovat.

Pokud chcete pro horské kolo typické sportovní oblečení, dámské cyklistické kalhoty se osvědčí. Můžete si vzít dlouhé cyklistické kalhoty, legíny nebo motorkářské kraťasy – vše záleží na počasí. Během dlouhých výletů na kole si oblečte oblečení vyrobené z moderních tkanin, které absorbují pot a zároveň chrání před chladným počasím. V chladnějších dnech bude bunda do deště, například parka, ideální na kolo. Nebo se můžete rozhodnout pro mikinu a prošívanou vestu. Model v neonovém odstínu bude skvělý, protože je módní a hlavně viditelný z dálky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vypadat trendy můžete i během cyklistiky, přinášíme vám tipy jak se obléci na kolo.