Menu
WomanOnly
Krása

Výplň vrásek kyselinou hyalurunovou. Cena je od 2 000 korun

Adéla Beranová

Adéla Beranová

12. 3. 2014

Čas není zrovna veličina, která by prospívala pleti. Estetická medicína má ale recept na malý zázrak v boji proti němu, jmenuje se kyselina hyaluronová. Dokáže vyplnit hluboké vrásky, vytvarovat rty, vyrovnat pleť a až na jeden rok tak změnit tok času. Navíc je zákrok téměř bezbolestný, rychlý a můžete hned odejít domů, zase o trochu krásnější.

Vrásky vznikají s přibývajícím věkem kvůli tomu, že pleť ztrácí hydratační schopnost a stává se sušší a křehčí. Pak se postupně začnou objevovat propadliny a rysy obličeje klesají. Hlavní funkcí kyseliny hyaluronové je proto hydratace pokožky, kterou umožňuje její schopnost vázat přímo v pleti velké množství vody.

Výhodou kyseliny hyaluronové je její přirozený výskyt v lidském těle, díky čemuž je snadno vstřebatelná a alergické reakce či jiné komplikace se vyskytují zcela vyjímečně.

Cena záleží na klinice, materiálu i místu

Moderní metoda vpichování látek na bázi kyseliny hyaluronové se hodí na hluboké vrásky mezi obočím, nosoretní rýhy, jemné vrásky kolem úst, ale i třeba na v padlé kruhy pod očima, úpravu nosu, zvětšení rtů či vyrovnání kontury dolní čelisti.

“Cena se odvíjí od množství použitého praparátu, jeho druhu a ošetřeného místa,” vysvětlil lékař Jaroslav Hirňák. Za vyplnění vrásek mezi obočím zaplatíte přibližné dva a půl tisíce, ale úprava vrásek kolem očí může stát i dvojnásobek. Některé kliniky uvádějí za běžnou korekci obličeje přibližně osm tisíc korun.

Kruhy pod očima neznačí jen únavu. Před čím nás mohou varovat?

Krásná budete díky lékařům až jeden rok

Kyselina hyaluronová se vstřikuje jako čirý bezbarvý gel přímo do vrásek a díky tomu je zlepšení vidět ihned. Nicméně po pár dnech je efekt ještě lepší, neboť látka na sebe naváže vodu a zvětší ještě o něco svůj objem. “Efekt trvá šest měsíců až jeden rok, záleží na typu a množství,” uvedla lékařka Jitka Chaloupecká. Po této době tělo látku odbourá a je možné ji znovu doplnit.

Co zákrok obnáší

Vlastní zákrok trvá podle druhu ošetřovaného místa deset až třicet minut a není po něm nutná žádná zvláštní rekonvalescence. Vyplněná místa mohou být několik hodin zarudlá a citlivá a nedoporučuje se vystavovat pokožku silnému chladu, slunečnímu svitu a na pár dní je dobré vyhýbat se soláriu a sauně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Výplň vrásek kyselinou hyalurunovou. Cena je od 2 000 korun