Menu
WomanOnly
Přátelství

Zaměstnankyně roku. Neztrácejte v práci čas zbytečnostmi

Tereza Szkatulová

Tereza Szkatulová

21. 4. 2013

Od rána do večera sedíme v kanceláři, a přesto za sebou při odchodu v deset večer nemáme žádné výsledky. Odstraňme zloděje času jednou pro vždy a zefektivněme svůj pracovní výkon.

Ticho prosím!

Společná průchozí kancelář, ve které se s vámi někdo každou chvíli snaží rozvést zajímavý rozhovor, je zaručeným peklem. Zatímco muž by takové kolegy poslal do jistých míst, žena pozvedne zrak a i přes nechuť začne konverzovat. Cesta ke ztrátě času je tedy právě započata.

Rada je jediná, nenavazujte oční kontakt. U kolegovy první otázky se jen usilovněji zabořte do svých papírů a dejte tak jasně najevo, že jste vytížená a dlouhý rozhovor z vás právě teď rozhodně nevymámí.

Osobní problémy stranou

V pracovní době je toho potřeba tolik zařídit. Zarezervovat restauraci na oslavu narozenin maminky, zavolat do servisu, kdy si můžete vyzvednout své auto, objednat už léta vyhlédnutou kabelku. Vyhraďte si pro domácí administrativu speciální část dne. U ranní kávy tak nastartuje nejen sama sebe, ale i den plný splněných úkolů.

Porada bez konce

Porada plná zbytečných frází a čekání na dohody o ničem. Sestavte si plán otázek a připomínek, proberte je se svými kolegy a na poradu přijďte s jasným konceptem. Ušetříte tak čas nejen sobě a kolegům, ale i standardně zmatenému šéfovi, který protentokrát bude mluvit jen o faktech, které vás zajímají.

Cena za vedlejší roli

Při podpisu smlouvy byla vaše pozice jasně definována, donáška obědů šéfovi a uvaření kávy kolegům vám sice pomůže při navazování přátelských vztahů, nicméně při nesplnění pracovního úkolu dne vám nadstandardní chování stejně nepomůže. Udělejte proto primárně svou práci a pro utužení vztahů zvolte neformální víkendové grilování u vás na zahradě.

Oddělení pracovního a osobního života na dvě části dne ušetříte nejen spoustu času na obou frontách, získáte tak ale i renomé schopné pracovnice i hospodyňky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zaměstnankyně roku. Neztrácejte v práci čas zbytečnostmi