Menu
WomanOnly
Domácnost

Zařiďte si luxusní koupelnu, která se bude snadno udržovat

Redakce

Redakce

1. 7. 2023

Snad všichni sní o koupelně, která je nejen krásná a luxusní, ale také funkční a snadná na údržbu. Dokonalá koupelna by měla být místem, kde se vám budou dobře provádět úkony osobní hygieny a zároveň můžete po náročném dni relaxovat. Jaké vybavení koupelny byste měli zvolit pro vytvoření koupelny svých snů? Podívejme se na některé z nich.

Koupelnová sestava: Srdce stylové koupelny

Srdcem každé koupelny, ve které k sobě všechno ladí, je koupelnová sestava. Kombinace umyvadla, zrcadla a úložných prostor výrazně ovlivní celkový vzhled a funkčnost vaší koupelny.

Koupelnové sestavy se nabízí v široké škále stylů, velikostí a materiálů, takže si můžete vybrat přesně to, co nejvíce odpovídá vašemu vkusu a potřebám. Kromě estetických aspektů zvažte, jak snadno se dají všechny prvky koupelnové sestavy udržovat. Ideální je, když jsou vyrobeny z materiálů odolných vůči vlhkosti a mají hladký povrch pro snadné čištění.

Sprchový kout vs. vana: Efektivita, nebo maximální relax?

Dalším důležité rozhodnutí při zařizování koupelny obvykle představuje volba mezi sprchovým koutem a vanou. Obě řešení mají své výhody a nevýhody. Sprchové kouty jsou efektivnější z hlediska využití vody a nejsou tak náročné na prostor. Pokud však máte v koupelně dostatek prostoru na vanu a láká vás relaxace v teplé vodě po náročném dni, vana rozhodně stojí za zvážení. Ve sprše si zkrátka nikdy tolik neodpočinete. Pokud máte k dispozici velkou koupelnu, samozřejmě můžete zvážit instalaci sprchového koutu i vany zároveň.

Deska pod umyvadlo: Praktické minimalistické řešení

V případě, že si nevyberete kompletní koupelnovou sestavu a budete si chtít jednotlivé kousky vybrat zvlášť, zlepšit vzhled a funkčnost vaší koupelny dokáže deska pod umyvadlo.

Kromě toho, že tato deska poskytuje stabilní a rovný povrch pro umístění umyvadla, také se jedná o úložný prostor pro toaletní potřeby. Desku pod umyvadlo vyberte, případně si ji nechte vyrobit z kvalitního a odolného materiálu, levné kousky by vás mohly zklamat svou životností.

Moderní umyvadlo: Klíčový prvek každé koupelny

Umyvadlo je něco, co používáte každý den, takže jeho výběru je třeba věnovat patřičnou pozornost. Vzhledem k jeho užívání má tendenci se špinit, a proto by mělo být nejen krásné, ale také snadno udržovatelné.

Moderní umyvadla jsou k dispozici v mnoha různých stylech a tvarech. V současnosti jsou oblíbená umyvadla, která jsou umístěna na desce či skříňce nebo jsou do skříňky zapuštěné. Co se týká materiálu umyvadla, tradiční volbou je keramika, která se snadno udržuje a je odolná vůči škrábancům. Moderní alternativou jsou kamenná umyvadla, jež působí luxusnějším dojmem a vnesou do koupelny nádech přírody.

Úložný prostor: Méně je někdy více

Úložný prostor je klíčový pro udržení pořádku v koupelně. Možností je řada – místo pro všechny vaše toaletní potřeby, ručníky apod. poskytnou například vestavěné skříňky, police nebo komody se zásuvkami. Nezapomeňte na to, že méně je někdy více, takže si pořiďte úložné prostory pouze na to, co v koupelně opravdu potřebujete. Ušetříte si čas při úklidu a vaše koupelna bude vypadat čistějším a modernějším dojmem.

Správné osvětlení: Nezbytné pro funkčnost a atmosféru

Správné osvětlení musí zajistit dostatek světla pro pohodlné provádění denní rutiny, jako je čištění zubů nebo aplikace make-upu. Zejména v případě, že jste se rozhodli pro vanu, byste však měli zvážit také možnost stmívatelných LED svítidel pro relaxační večerní koupele. LED světla mohou pochlubit dlouhou životností a mají nízké energetické náklady, takže můžete investovat trochu více do nich samotných, aby se vám co nejvíce líbily.

Volba podlahy: Estetika a funkčnost jdou ruku v ruce

Podlaha je v koupelně vzhledem k všudypřítomné vodě poměrně namáhaným prvkem a také zásadně ovlivňuje vzhled celé místnosti. Z hlediska údržby je díky menšímu počtu spár nejlepší volbou velkoformátová dlažba. Na podlahu, zejména pak do sprchového koutu pořiďte protiskluzové dlaždice.

Pokud hledáte teplejší a přírodnější vzhled, můžete zvážit i speciální dřevěné podlahy upravené pro vlhké prostředí koupelen. Při výběru barev a vzorů se řiďte celkovým stylem koupelny a mějte na paměti, že světlejší barvy prostor opticky zvětší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zařiďte si luxusní koupelnu, která se bude snadno udržovat