Menu
WomanOnly
Soutěže

Zasoutěžte si o čistý krystalický kolagen

Kolagen. Jeho účinky se v posledních letech hojně diskutují na poli kosmetiky, zejména ve spojitosti s krásnou vypnutou pletí. Víte ale, že kolagen má mnohem větší úlohu v našem těle?

Jedná se o nerozpustnou bílkovinu tvořící základní stavební hmotu kostí, chrupavek a vaziv. V současnosti je známo nejméně 28 rozdílných typů kolagenů a tím nejrozšířenějším kolagenem v organismu je kolagen typu I. K pohybu ho potřebuje každý, nejen fyzicky aktivní lidé, sportovci, senioři či ženy. Množství kolagenu v těle ovlivňuje kvalitu vašich vlasů, nehtů, pokožky i zubů. Co víc – vyskytuje se také ve šlachách, ve vazech, v kostech, ve škáře i v pouzdrech orgánů. Nedostatek kolagenu se kromě stárnutí pleti projevuje také ochablostí svalů i šlach.

Lidské tělo si kolagen dokáže produkovat samo a hospodařit si s ním podle potřeby, avšak takto dokáže fungovat jen do určité doby. Už kolem čtyřicátého roku života se jeho tvorba v těle výrazně snižuje. Jsou tu ale i další faktory, které ovlivňují dostatek kolagenu v těle, mezi ně patří například životní styl nebo genetické predispozice.

Colafit

Pokud není lidský organismus schopný vytvářet si kolagen přirozenou cestou, můžeme mu ho dodat. Kolagen se dá získat ze stravy, hlavně z potravin s vysokým obsahem proteinů. Mezi takové, které podporují tvorbu kolagenu, patří například vývary z kostí, červená zelenina nebo citrusové plody. Nejsnáze získáme kolagen prostřednictvím doplňků stravy. Způsob, jak dodat tělu čistý kolagen, představuje doplněk stravy Colafit s vitamínem C, kde je v každé měkké kostičce obsažen šetrně zpracovaný kolagen typu I čistoty 99,9 %. A právě ten můžete dnes vyhrát! Obsahuje navíc vitamin C, který hraje důležitou roli při tvorbě kolagenu v lidském těle: přispívá k jeho normální tvorbě pro normální funkci kostí, chrupavky, dásní, kůže, zubů i cév. Také například přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

 

Soutěžní otázka:

Jaký typ kolagenu obsahuje doplněk stravy Colafit?

  1. kolagenu typu I
  2. kolagenu typu II
  3. kolagenu typu III

 

Více informací najdete na https://www.pripravky-apotex.cz/cs/.

Jak se zapojit do soutěže

Správné odpovědi posílejte do 21. dubna do 23:00 hodin na e-mailovou adresu soutez@topzine.cz. Do předmětu e-mailu pište Colafit.Vyhrává 15., 35 a 75. správná odpověď.  Výherci budou kontaktováni e-mailem.

Informace o nakládání s Vašimi osobními údaji během soutěže naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zasoutěžte si o čistý krystalický kolagen