Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Zatočte s jarní únavou. Přinášíme 5 tipů na povzbudivé filmy

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

11. 4. 2013

Jaro je konečně tady, pro řadu lidí to ale znamená jarní únavu. Jednou z cest, jak se jí vyhnout, je správný film. My jsme pro vás vybrali hned pět takových.

FOTO: Karlik a tovarna na cokoladu

Barevná Wonkova čokoládovna vám spolu s jejím svérázným majitelem vyzkoulí úsměv na rtech. Zdroj: Warner

Shrek

Zábava pro celou rodinu, to je prodejní značka současných animovaných filmů. A často to tak opravdu je.

Shrek patří mezi nejlepší animované filmy a není vůbec na škodu zhlédnout ho rovnou několikrát. Splňuje také požadavky novodobého animáku – baví jak děti, tak dospělé. Vedle prvního dílu doporučujeme i Shreka 2, další díly už ale za moc nestojí, takže se jim raději vyhněte.

FOTO: Shrek

Zdroj: Universal

Snímek vypráví o zeleném zlobrovi žijícím poklidně ve své bažině. Pohodu mu ale naruší skupina pohádkových postaviček, které byly vyhnány z království Lorda Farquaada. Shrek chce navrátit svému životu klid za každou cenu, a proto se pouští do dobrodružství, na jehož konci ho však nebude čekat jen tichá smradlavá bažina, ale mnohem víc.

Forrest Gump

Skvělým povzbuzovačem jsou milé filmy. Tedy takové, které se nesnaží být za každou cenu vtipné, ani dramatické, a přesto přinášejí velký filmový zážitek.

Snímek Roberta Zemeckise se v nejrůznějších žebříčcích pravidelně objevuje mezi nejlepšími filmy historie. Diváky baví především skvěle zahraný hlavní hrdina a obyčejný lidský příběh, jenž má ale neskutečnou sílu. Film doplňuje skvělá hudba Alana Silvestriho.

FOTO: Forrest Gump

Zdroj: H.C.E.

Forrest Gump vypráví o stejnojmenném prosťáčkovi, který se už od dětství řídí několika jednoduchými pravidly. Díky svému přístupu k životu se dostává do zajímavých situací, na netradiční místa a stojí u významných milníků lidské historie. Ve Forrestově příběhu samozřejmě nechybí ani životní láska.

Karlík a továrna na čokoládu

Posaďte se před televizi s celou rodinou a dopřejte si veselou podívanou z barevného a kouzelného světa plného sladkostí.

Pohádková komedie patří mezi to nejlepší, co dal světu režisér Tim Burton. V hlavní roli Willyho Wonky exceluje Johnny Depp, další postavy za ním ale nezaostávají, což platí jak pro zkušené, tak pro dětské herce. O podmanivou hudbu se stejně jako u většiny Burtonových filmů postaral Danny Elfman.

FOTO: Karlik a tovarna na cokoladu

Zdroj: Warner

Karlík je chlapec pocházející z chudé rodiny, který miluje čokoládu, ale dočká se jí vždy jen jednou do roka, na své narozeniny. Tentokrát má Karlík nevídané štěstí a v čokoládě naleze unikátní kupón, který ho spolu s doprovodem opravňuje k návštěvě Wonkovy továrny na čokoládu. A v ní se budou dít neuvěřitelné věci.

Drž hubu!

Smích nejen prodlužuje život, ale také vám pomůže vyrovnat se s únavou. Dobrá komedie je sázka na jistotu.

Snímek Drž hubu! byl natočen ve Francii v roce 2003 pod taktovkou Francise Vebera. Komedie je pojmenována podle slovního spojení, které ve filmu často zazní, konkrétně šestatřicetkrát. Ústřední duo si zahráli Jean Reno a Gérard Depardieu, kteří také pocházejí ze země galského kohouta.

FOTO: Drz hubu!

Zdroj: H.C.E.

Film vypráví o setkání velmi odlišné dvojice – Rubyho, zloděje, který nejradši tráví čas o samotě, a Quentina, jenž by se dal označit jako nejupovídanější člověk na světě. Tyto dvě rozdílné povahy se prvně potkávají ve vězení, tam však jejich cesty nekončí. Čeká je totiž pořádná jízda, která spolehlivě rozhýbe vaši bránici.

Juno

Romantické komedie nejsou jen nekvalitní slátaniny. Pokud si pustíte nějakou originální, váš den bude hned zářivější.

Režisérem snímku Juno je Kanaďan Jason Reitman, který se podepsal třeba také pod Děkujeme, že kouříte či Lítám v tom. Tentokrát před kameru postavil další Kanaďany Ellen Page a Michaela Ceru. Film získal Oscara za scénář a byl nominován v dalších třech kategoriích.

FOTO: Juno

Zdroj: Falcon

Hlavní postava Juno je mladá školou povinná rebelka, která nečekaně otěhotní se stejně mladým Pauliem, kterého ani nepovažuje za svého přítele. Juno nejprve chce jít na potrat, ale posléze změní názor a rozhodně se pro své dítě najít rodinu, která by se ho ujala. Následující měsíce pro ni ale nebudou vůbec jednoduché.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zatočte s jarní únavou. Přinášíme 5 tipů na povzbudivé filmy