Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

4 tipy pro slabé vlasy: Dopřejte jim klid a něhu a sobě pohodu a vitamíny!

Pokud vás trápí slabé a lámající se vlasy, může to být výsledek vašich každodeních návyků. Stačí však dodržovat pár jednoduchých pravidel a zanedlouho budete mít hustou a objemnou hřívu, kterou vám bude závidět nejedna žena z okolí.

 

Většina žen si tyto své zlozvyky ani neuvědomuje. Avšak vaše vlasy tím ohromě trpí, a proto i když se je snažíte regenerovat výživovými maskami a zábaly, jsou slabé a poškozené. Chcete-li mít bujnou hřívu jako mají herečky z hollywoodu dodržujte tato pravidla a uvidíte, že budete spokojená.

Horkou koupel nechte romantickým večerům – vlasy zchlaďte!

Většina žen si ráda dopřeje horkou sprchu po náročném dni. Bohužel našim vlasům tyto relaxační  seance neprospívají. Horká voda totiž vlasy dehydratuje a díky tomu jsou suché a lámavé. Co je ale horší, tímto nešetrným zacházením se můžou poškodit i vlasové kořínky, což vede k řídnutí vaší koruny krásy. Proto vlasy omývejte zásadně vlažnou vodou, která jim velmi prospívá, budou krásně silné a lesklé!

Nechte proměn!

Pokud ráda měníte svůj look tím, že si vlasy narovnáváte nebo kulmujete, zaděláváte si na velký problém. Všechny přístroje, které fungují na bázi horkého vzduchu nebo vysoké teploty (kulma, žehlička, fén…) jsou zabijákem pro vaše vlasy.

Častým používáním těchto pomůcek se nenávratně poruší struktura vlasů a poté vám nepomůžou ani obnovující séra a oleje.  Proto nechte vyniknout přirozenou krásu vaší hřívy a používejte  tyto přístroje maximálně dvakrát za týden.

Přestaňte se trápit hlady! I vaše vlasy potřebují výživu

Pokud jste jedna z žen, která se trápí všemožnými dietami jen pro to, aby rychle zhubla o pár kilo, pravděpodobně jsou vaše vlasy v dezolátním stavu. Chybí jim potřebné vitamíny a minerály pro jejich růst a obnovu. Proto dámy nehladovte! Jezte především ryby, kuřecí maso, fazole, čočku a dostatek ovoce a zeleniny. Uvidíte, že vám za to nejen vaše vlasy poděkují.

Buďte ke svým vlasům něžná, jako k partnerovi

Dalším z nešvarů vlasové péče je vysoušení pomocí ručníku. Tato zdánlivě nepodstatná maličkost totiž hraje velkou roli. Pokud budete vlasy zuřivě drhnout a snažit se z nich za každou cenu vymáčkout poslední zbytky vody, může taktéž dojít k jejich poškození. Proto vodu z vlasů vždy jen lehce vymačkejte, opatrně pročešte a nechte je volně uschnout na vzduchu.

Pevné culíky a drdoly

Jste příznivkyní pevných koňských ohonů nebo romantických drdolů? Dávejte pozor, abyste vlasy nepřeškrtila! Mohlo by se stát, že se vám díky častému nošení těchto účesů vlasy polámou a trvale poškodí. Zkuste střídat pevné účesy s něžně rozpuštěnými loknami. Velkým tabu jsou vlasy sepnuté přes noc!

Ohodnoťte tento článek:
2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 tipy pro slabé vlasy: Dopřejte jim klid a něhu a sobě pohodu a vitamíny!