Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Zažijte Prázdniny v Římě. Známe 5 nejlepších romancí z Věčného města

Redakce

Redakce

25. 7. 2013

Řím – jedno z nejstarších evropských měst – učarovalo mnoha filmařům. Pokud se do Věčného města nechystáte, můžete vycestovat alespoň s námi. Pět vybraných romantických filmů vám ukáže cestu.

Prázdniny v Římě

Tato romantická komedie se zapsala do srdce nejednomu divákovi. Film natočil William Wyler a hlavní role obsadili Audrey Hepburn a Gregory Peck.

Tento snímek z roku 1953 je prvním americkým filmem v historii, který byl celý natočen v Itálii, konkrétně v Římě. Jedním z kameramanů byl Franz Planer, který byl původem Čech, aneb František Plánička. Ten s Hepburn natočil ještě Snídani u Tiffanyho. Film byl natočen znovu v roce 1987 v rámci televizní produkce.

FOTO: Prazdniny v Rime

Zdroj: H.C.E.

Děj se odehrává celý v Římě. Mladá princezna Anna se snaží utéct od všedního života a cestuje po Evropě. Když navštíví Řím, rozhodne se za každou cenu bavit. Na výletě poznává novináře Joea, který v ní nejdříve nevidí nic jiného než princeznu. Postupem času se ale Anna a Joe do sebe zamilují. Jak může dopadnout tato prázdninová láska?

Zamilovaný blázen

Snímek natočený v roce 1981 je ve své podstatě parodií na předchozí filmový tip – Prázdniny v Římě. Hlavní role obsadili Adriano Celentano a Ornella Muti.

Možná jste se již dočetli, že tento film je moderní verzí pohádky, ve které chuďas překoná všechny nástrahy, aby získal krásnou princeznu. A je tomu skutečně tak. I samotná Ornella Muti je považována za jednu z nejkrásnějších hereček 70. let.

FOTO: Zamilovany blazen

Zdroj: United Artists Europa

Hlavní hrdina je velmi energický řidič autobusu s neutuchajícím vtipem. Není divu, že padne do oka princezně, která se vydala sama v utajení na průzkum Říma. Ve filmu uvidíte spoustu zajímavých a prekérních situací, zvláště pár v konfrontaci s rodinou princezny, která samozřejmě svazku brání. Může mít takový příběh šťastný konec? Přesvědčte se sami.

Rande v Římě

Co jiného si pustit jako večerní oddychovku než Rande v Římě? Tato americká komedie snad každé ženě vnukne touhu stát se alespoň na okamžik hlavní hrdinkou.

V komedii z roku 2010 září Kristen Bell a Josh Duhamel. Ve filmu si mohou alespoň na chvíli zkusit, jestli je každému jeho osud předurčený, či zda je veškeré dění jen pouhou náhodou. Co myslíte vy?

FOTO: Rande v Rime

Zdroj: Magic Box

Beth je úspěšná žena, která je ve své práci realitní makléřky velmi dobrá. Láska jí ale nepřeje. Vydá se do Říma za sestrou a z fontány zamilovaných ukradne pár mincí. Nikdy na takové věci nevěřila, ale, světe, div se – nápadníci se jen hrnou a mezi nimi i záhadný novinář. Je však jeho láska opravdová? Zavinila vše fontána zamilovaných?

Do Říma s láskou

Díky tomuto snímku se světoznámý režisér Woody Allen vrátil po šesti letech na filmové plátno. Můžete posoudit sami, jak se mu film samotný povedl.

Do hlavních rolí obsadil řadu světoznámých herců. Svou roli dostali Penélope Cruz, Alec Baldwin, Ornella Muti či samotný pan režisér. Snímek si pohrává s osudy několika různých lidí. Ty jsou zobrazeny ve čtyřech povídkách, které se navzájem prolínají.

FOTO: Do Rima s laskou

Zdroj: H.C.E.

První příběh vypráví o manželském páru, v obsazení Judy Dawis a Woody Allen, který přijíždí do Říma poznat nastávajícího chotě své dcery. Druhý vypráví o prostitutce Penélope Cruz. V následujícím si skupina Italů splete muže (Roberto Benigni) s celebritou a v posledním příběhu se dozvíte, jak dopadla návštěva Alleca Baldwina a Ellen Page u mladého páru.

Řím

Tento snímek z roku 1972 je vlastně jedním velkým zamilovaným příběhem. Autor Federico Fellini se takhle jednou zamiloval do samotného Říma.

Hlavní roli tedy obsadilo samotné město, rozmanité, tajemné a plné historie, kterou na něm Fellini tolik obdivoval. Celý příběh je komponován jako kombinace faktů a fantazie, která přináší divákům skutečně neuvěřitelnou podívanou.

FOTO: Rim

Zdroj: Ultrafilm

Neskrytě autobiografický pohled autora nám ukazuje chlapce Reminiho, který zná Řím pouze z vyprávění. Zavítá do něj však, až když vyroste v mladého muže, který je okamžitě městem pohlcen. Další část filmu ukazuje divákům Reminiho jako dospělého filmaře, který se snaží Řím zachytit v celé jeho kráse a slávě jeho dávné historie.

Ohodnoťte tento článek:
0

Úplňky

Právě čtete

Zažijte Prázdniny v Římě. Známe 5 nejlepších romancí z Věčného města