Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Želatinová kúra na bolest zad a kloubů. Jak správně probíhá?

Bolí vás záda, klouby, nohy nebo krk? Zkuste lék, který je levný, účinný a relativně rychle zabere.

Princip, i když tomu většina lidí nevěří, spočívá v užívání želatiny. Výsledky kůry se dostaví do měsíce, někteří tvrdí, že cítili úlevu již po prvním týdnu léčby.

Živočišná želatina je vůbec velmi dobrá na klouby: obsahuje totiž kolagen, jenž má příznivý vliv na stav vnitřních vláken a malých cév. Prolin a hidrosiprolin, aminokyseliny v želatině rovněž obsažené, příznivě působí na obnovu pojivové tkáně, což je důležité pro správnou funkčnost kloubů.

Dále želatina pomáhá srdci, zkvalitňuje pleť, vlasy, nehty. Zvyšuje pružnost šlach a svalů, brání vzniku osteoporózy a osteoartrózy a dokonce zvyšuje duševní schopnosti.

Jak si připravit léčebnou želatinu?

Potřebujete 150 gramů želatiny v prášku nebo v plátcích, což je dávka na 1 měsíc, tedy přesně na období, kdy se léčebná kúra provádí.

Pokud máte plátkovou želatinu, tak ji večer zalijte (5 g želatiny jsou 3 plátky) čtvrt hrnkem studené vody. Jestliže máte želatinu v prášku, musíte ji uvařit podle přiloženého návodu (5g želatiny jsou 2 rovné lžičky).

Hotový koktejl vody a želatiny promíchejte a nechte přes noc odstát (v případě vařené želatiny i vychladnout) na vlažném místě. Koktejl se přes noc přemění na pudingovou hmotu.

Želé pak druhý den pozřete nalačno. Můžete jej ochutit cereáliemi, ovocem, sirupem či něčím jiným, co máte rádi. Postup opakujte každý den po dobu jednoho měsíce a celou léčebnou kúru opakujte jednou za půl roku.

Pokud trpíte nedostatkem pohybu, bolí vás záda, taháte těžké nákupní tašky či nosíte děti na zádech, je pro vás želatinová kúra možná ta pravá.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Želatinová kúra na bolest zad a kloubů. Jak správně probíhá?