Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Zeleninová dieta vás zbaví přebytečných kil, a to rychle!

Jedna z nejrychleji působících diet, která zároveň detoxikuje a regeneruje organismus, je založená převážně na konzumaci zeleniny. S jejím trávením nemá totiž tělo tolik práce, a proto využitou  energii použije na regeneraci organismu.

Zelenina zároveň obsahuje vysoké množství vlákniny, která čistí střeva a dodá tělu hned několik druhů vitaminů a minerálů. Díky tomu se vám nastartuje imunitní systém. Zelenina má také minimum kalorií, takže je skvělou potravinou pro hubnutí. Máme však dva druhy zeleninových diet. Nejlepší variantou by ovšem bylo držet obě.

Agresivní zeleninová dieta

Při této dietě se na vašem jídelníčku kromě zeleniny opravdu nic jiného neobjeví. Proto ji nesmíte držet víc jak tři dni. Skvělé jsou různé druhy zeleninových salátů, do kterých můžete přidat hrst oříšků. Nejlepšími druhy zeleniny je kyselé zelí, špenát, kapusta, rajčata, okurky a další. Povolené jsou i zeleninové polévky a vývary.

Na co si dát při této dietě pozor

Vyhnout byste se měli sladším druhům zeleniny, neboť je tato dieta založená na bázi nízkosacharidových diet. Proto je samozřejmě žádoucí se vyhnout i slazeným nápojům a džusům.

Dalším velice důležitým prvkem, bez kterého by se tato dieta neobešla je pitný režim. Zelenina totiž obsahuje vysoké množství vlákniny a ta ve střevě bobtná, proto je nezbytně nutné pít hodně vody.

Mírná zeleninová dieta

Tato dieta je nejvhodnější jako pokračování agresivní zeleninové diety. Svůj účel by však splnila i sama o sobě, i když by hubnutí trvalo o něco déle. Vhodná doba pro držení této diety je přibližně měsíc. Záleží na množství kil, které shodíte. Ideálně by byly 2 kg týdně, ne více.

Co jíst při této dietě?

Tento druh diety je o dost příjemnější než předchozí agresivní forma. Jíst totiž můžete všechny druhy živin jen v menším množství. Porce si snížíte zhruba o polovinu a zbytek doplníte nejlépe čerstvou zeleninou. Tu byste měli konzumovat ke každému jídlu.

Stále platí pravidlo, že omezujete příjem sacharidů, tzn. přílohy, ovoce, pečivo s samozřejmě sladké. Zároveň se vyhýbejte tučným výrobkům. Jogurty a mléčné výrobky kupujte jen do 3% tuku, sýry do 30%. Z masa volíme méně tučné druhy. Upřednostňujeme drůbeží, hovězí a také ryby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zeleninová dieta vás zbaví přebytečných kil, a to rychle!