Menu
WomanOnly
Apetit

Zemřel spolumajitel společnosti HARIBO: bylo mu 91 let

Markéta Pešková

Markéta Pešková

16. 10. 2013

Dnes 15. října zemřel v německém Bonnu spolumajitel společnosti HARIBO Dr. Hans Riegel. Příčinou smrti bylo selhání srdce, které se stalo překvapením. Pan Riegel se totiž úspěšně zotavoval z léčby nezhoubného nádoru mozku.

Společnost HARIBO, kterou všichni známe jako výrobce cukrovinek, založil jeho otec v roce 1920. Dr. Hans Riegel se do obnovy společnosti pustil se svým bratrem po 2. světové válce. Své působení ve firmě věnoval zejména obchodu, který také vystudoval.

Dr. Hans Riegel ovlivňoval a řídil společnost HARIBO dlouhých 67 let a byl tak nejdéle sloužícím šéfem společnosti v Německu. Není proto překvapením, že značka HARIBO byla formována především kontinuitou jeho rukopisu: celosvětově známá znělka „HARIBO chutná malým“ existuje od poloviny třicátých let resp. ve své prodloužené podobě („stejně tak i dospělým“) od roku 1960.

Legendárním se stalo rovněž reklamní partnerství a osobní přátelství s německým moderátorem a hercem Thomasem Gottschalkem, který je hlavním aktérem reklam HARIBO již celých 23 let.

Dr. Riegel se ovšem nevěnoval pouze společnosti HARIBO. Díky svým zásluhám je již v roce 1994 vyznamenán Spolkovým křížem za zásluhy 1. třídy (Bundesverdienstkreuz 1. Klasse). Ocenění získává zejména díky své sociální angažovanost a zásluhám v oblasti podpory sportu. K nim patří hlavně jeho podpora v Německu tehdy ještě málo známého badmintonu, ve kterém sám získává několik německých mistrovských titulů. Dr. Hans Riegel to komentoval slovy: „Všechno to byly věci, které jsem dělal rád a spontánně.“

V roce 2009 je Dr. Riegel vyznamenán „Zlatým záslužným křížem Rakouské republiky“ (das Große goldene Ehrenzeichen der Republik Österreich) za dlouholetou angažovanost pro Rakousko a v Rakousku, která je vyjádřením jeho blízkého vztahu zejména ke Štýrsku. Zde nachází odpočinek v jedinečné přírodě horských lesů, kde se rovněž věnuje své lovecké vášni.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zemřel spolumajitel společnosti HARIBO: bylo mu 91 let