Menu
WomanOnly
Krása

Žena s hormonálním problémem trpí extrémní chlupatostí. Holení už vzdala

33letá Leah Jorgensen trpící syndromem polycystických vaječníků se potýká s extrémní chlupatostí. Po letech trápení s každodenním holením se však nakonec rozhodla přijmout svůj přirozený vzhled.

Každý den s žiletkou v ruce

Syndrom polycystických vaječníků je porucha, která může způsobit abnormální růst chlupů neboli hirsutismus. Od 14 let byla Leah kvůli svým potížím obětí šikany a ven nevycházela bez dlouhých rukávů a nohavic. Celých 13 let se takto snažila zakrýt své ochlupení, kvůli kterému byla terčem posměchu. O pár let později začala s pravidelným holením. Než se zbavila všech chlupů, které pokrývaly její nohy, ruce, břicho, záda, hrudník, tvář, bradu a horní ret, zabralo jí to dlouhé hodiny. Měla takový strach, že si lidé všimnou chlupů na jejím obličeji, že až do 27 let nepolíbila žádného muže a celých 12 let nenavštívila zubaře!

Doufá, že její příběh dodá odvahu i dalším ženám

„Nikdy předtím jsem neviděla ženu, která by vypadala jako já. Tolik jsem se za sebe styděla, že jsem o tom nedokázala s nikým mluvit. Mým jediným cílem bylo proplout každým dnem tak, aby si nikdo nevšiml, jak moc jsem chlupatá,“ vzpomíná na těžké dny Leah. Její psychické problémy nakonec vyústily v těžký případ úzkosti. „Do teď si pamatuji na jednu velmi špatnou zkušenost s lékařkou, která nikdy předtím neviděla tak závažný případ hirsutismu. Když jsem se svlékla, vyděsila se a velmi nepříjemně se zatvářila. Ve škole se mi všichni spolužáci posmívali a nazývali mě chlapem,“ dodává Leah. Cítila se mizerně, zahanbeně a měla pocit, že není opravdová žena.
Od té doby se začala zahalovat oblečením a holit každou část svého těla, která vyčnívala. V létě se kvůli dlouhým rukávům koupala ve vlastním potu. „Lidé kolem se mě pořád ptali, proč si to nesundám. Jen jsem je rychle odbyla a dál jsem se s nimi odmítala bavit. Byla jsem přesvědčená, že ztratím všechny své přátele, rodina se mě zřekne, v životě si nenajdu přítele a po celý zbytek života zůstanu sama,“ popisuje Leah.

Konec trápení

Velký zlom v jejím životě nastal v roce 2015, kdy ji srazilo auto. Byla okamžitě převezena do nemocnice, kde z ní lékaři museli sundat šaty, aby ji mohli ošetřit. Tato zkušenost jí pomohla překonat úzkost, protože tehdy poprvé se na ni někdo díval jako na normálního člověka. Později dokonce potkala muže, pro kterého byla i s výrazným ochlupením atraktivní a který jí pomohl překonat strach. „Uvědomila jsem si, že problém nikdy nebyl v mém ochlupení, ale v tom, jak mě vnímali lidé kolem mě.“ Tehdy jsem si řekla dost, už se dál nebudu skrývat.

Je to už rok, co si Leah naposledy holila tělo. Bez studu ukazuje na veřejnosti nohy a nebojí se ani plavek. Lidé na ni stále zírají a fotí si ji. „To se dá ale předpokládat, protože většina žen nevypadá jako já. Ze začátku jsem měla z reakcí lidí strach, ale už si toho ani nevšímám. Vím, že jsem jedinečná a naprosto v pořádku,“ říká hrdě Leah. Na Instagramu má už více než 6000 sledovatelů, kteří ji podporují a obdivují. Opustila své dosavadní zaměstnání a šla znovu studovat, aby mohla pracovat s autistickými dětmi. Doufá, že její příběh dodá odvahu dalším ženám, které trápí stejná diagnóza.

Ohodnoťte tento článek:
4,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Žena s hormonálním problémem trpí extrémní chlupatostí. Holení už vzdala