Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Žena v hlavní roli. Vybrali jsme 5 filmů s oblíbenými hrdinkami

Redakce

Redakce

10. 7. 2014

Pro svěží letní dny jste si již určitě našli pestrý program, ale co s teplými večery? Nabízíme vám přehled pěti filmů, v nichž muže v hlavní roli vystřídaly netradičně ženy a které jsou více než vhodné pro letní promítání s koktejlem v ruce.

FOTO: Sarah Jessica Parker

Všichni už jistě znáte Carrie Bradshaw a její sloupky v Timesech! Zdroj: Warner Bros.CZ

Million Dollar Baby

Clint Eastwood coby trenér mladých boxerských nadějí Frankie Dunn odmítne trénovat nadějnou a talentovanou Maggie Fitzgerald v podání sympatické herečky Hilary Swank. Ta si ale jde přes nesnáze za svým cílem, domluví se s Frankieho kamarádem Eddiem (Morgan Freeman) a nakonec přiměje Frankieho změnit názor a začít ji trénovat. Dovede toto boxerské eso Maggie k vytouženému vítězství?

Eastwood, se tentokrát opravdu vyznamenal. Nejenže zazářil po boku Hilary Swank, ještě film režíroval a složil k němu veškerou hudbu. Film byl částečně úspěšný i pro hlavní herečku, která za něj získala Oscara, ale hned záhy se jí rozpadlo manželství s hercem Chadem Lowem.

FOTO: Million dollar baby

Zdroj: H.C.E.

Výměna

Další z počinů režiséra Clinta Eastwooda, ve kterém tentokrát v hlavní roli exceluje Angelina Jolie. Napínavý a emocemi nabitý příběh vás vtáhne do děje okamžitě. Rázem se vžijete do zoufalé matky Christiane Collins, která neúmorně bojuje se zákonem a jeho představiteli po tom, co se její syn nevrátí domů ze školy. Film pro otrlé povahy rozhodně vyžaduje společnost kamarádek či partnera a hromadu kapesníků.

Příběh filmu je natočen podle skutečné události a měl být zapomenut a spálen spolu s ostatními případy, jejichž spisy zabíraly místo na loasangeleské radnici. Naštěstí scenárista Michael Straczynski dostal nabídku tyto příběhy nejdříve projít. Jakmile narazil na ten o ztraceném hochovi, okamžitě věděl, že nesmí být zničen.

FOTO: Vymena

Zdroj: Bontonfilm

Květ pouště

V roce 1998 se na pultech knihkupectví objevila kniha se stejným názvem, která doslova šokovala svět. Dechberoucí příběh modelky, která popisuje svou trnitou cestu ze somálské pouště až na přehlídková mola, otevřel znovu spoustu otázek, týkajících se hlavně ženské obřízky prováděné nelegálně po celém světě.

Kniha se stala bestsellerem a celkem se prodalo více než jedenáct milionů výtisků. Modelka a autorka příběhu Waris Dirie v roce 1995 natočila ve spolupráci s BBC dokumentární film Nomádka v New Yorku. Svou autorskou tvorbu rozšířila Dirie ještě o knihy Svítání v poušti, Dopis mé matce a Děti pouště.

FOTO: Kvet pouste

Zdroj: CinemArt

Černá labuť

Dramatický snímek Černá labuť nás přivádí až do samého nitra života mladé talentované baleríny Niny. Její ztělesnění Bílé labutě ve známém baletu je přímo skvostné, ale co role opačná? Nahradí snad Ninu jinou baletkou, která zvládne obě role najednou? Co dokáže lidské přesvědčení a zápal pro dosažení kýžené mety nám v psychologickém thrilleru o lásce k tanci, drsné realitě a tvrdé dřině ukáže Natalie Portman.

O tom, že natáčení byla dřina se vším všudy, svědčí sama herečka, která kvůli filmu trénovala natolik, že byste si ji spletly s ledajakou baletkou. Ve filmu je celkem 139 tanečních scén, ze kterých Portman natočila celých 111. Rok trénování se opravdu vyplatil a herečka byla za svůj výkon oceněna Oscarem.

FOTO: Cerna labut

Zdroj: Bontonfilm

Sex ve městě

Pokud jste se ještě nenabažili ženských hrdinek, ve filmu Sex ve městě na vás čekají hned čtyři. Snímek se stal pokračováním světově proslulého stejnojmenného seriálu, který inspiroval tisíce žen po celém světě nejen v módní oblasti. Pokud trávíte léto na chatě či chalupě, jistě rádi zabrousíte přímo do centra života na Manhattanu!

A když už je řeč o módní inspiraci, jistě vás zaujme fakt, že herečky se za celou dobu převlékly cca třistakrát, z toho jen Sarah Jessica Parker vystřídá osmdesát kostýmů. O originální módu jak v seriálu, tak ve filmu se stará módní návrhářka Patricie Field, která svou originální módou prorazila do celého světa.

FOTO: Sex ve meste

Zdroj: Warner Bros.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Žena v hlavní roli. Vybrali jsme 5 filmů s oblíbenými hrdinkami