Menu
WomanOnly
Móda a styl

Ženské tetování: na co se připravit, když si necháte vytetovat kérku?

Redakce

Redakce

14. 3. 2013

Tetování je v současnosti velmi moderním módním doplňkem nejen hollywoodských hvězd. Přečtěte si, na co se připravit, když se rozhodnete nechat se tetovat.

Jaké jsou trendy v tetování?

Co by tetování rozhodně představovat nemělo, je následování neustále se měnících módních trendů. Sami tatéři zastávají pravidlo, že tetování by pro vás mělo mít určitý význam.

I u tetování existují trendy, které se však nemění tolik jako například v módním průmyslu. Před pěti až deseti lety bylo trendem mít tribal, tedy abstraktní symboly, které se nejčastěji tetovaly nad zadek, paže či lýtka. Trendem poslední doby jsou nápisy, obrázky a především fotografie.

Jak je to s bolestí?

Při tetování dochází ke vpichování jehly se speciálním barvivem pod kůži. Nejedná se o nějak drastickou hloubku, nicméně k narušení kůže samozřejmě dochází. Bolest je velmi individuální a záleží na zvoleném tetování a umístění. Bolestivost se také zvyšuje s plochou tetování nebo při vracení se na místa už jednou tetovaná. Tatéři bolest popisují jako pálení nebo drobná říznutí, která však nejsou doprovázená krví.

Mezi více citlivá tetování patří místa, kde dochází k tetování na kost nebo na velmi jemnou kůži. Jedná se o loket, koleno, kotník, chodidlo, nárt či žebra. Specifická je také oblast podpaží, kde se jemná kůže svrašťuje a je třeba ji natahovat. Místa, která se obvykle uvádějí jako méně bolestivá, jsou lýtko, stehno, rameno či lopatka, přičemž lýtko, rameno a stehno jsou vůbec nejideálnější místa pro tetování z hlediska bolestivosti, velikosti i dostupnosti.

Na co si dát pozor?

Tetování se neprovádí přes jizvy ani mateřská znaménka. Problémem je také akné, které značně zvyšuje bolestivost. Člověk, který se chce nechat tetovat, by do salónu měl přijít zdravý. Je to přeci jen zásah do těla a to ho musí nějakým způsobem přijmout. Proto se nedoporučuje přijít například s horečkou. Při narušení tetování, například při úrazu, je nutná oprava. Tatéři také nedoporučují se před ani po aplikaci posilnit alkoholickými či jinými látkami.

Tetování není jako ostatní módní doplňky, které můžete za pár dní vyměnit za jiné. Je třeba si motiv i místo důkladně promyslet a rozhodně by pro vás mělo mít bližší význam než pouze následování okolí. Zvolený námět vám s největší pravděpodobností zůstane do konce života a to je fakt, nad kterým se stojí zamyslet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ženské tetování: na co se připravit, když si necháte vytetovat kérku?