Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Ženu mučili ve výloze před zraky kolemjdoucích. Chtěla to tak!

Adéla Beranová

Adéla Beranová

5. 8. 2014

Francouzska Jacqueline Traide se nechala dobrovolně mučit ve výloze. Chtěla na vlastní kůži zkusit, co zažívají zvířata při testování kosmetiky. Trpěla, omdlela a nakonec ji vyhodili mezi odpadky. 

Celých deset hodin se nechala čtyřiadvacetiletá studentka umění ponižovat a mučit před zraky všech kolemjdoucích. Oblečená jen do přiléhavé kombinézy v tělové barvě dostávala injekce, holili jí hlavu a aplikovali nejrůznější látky přímo na kůži či do očí a úst.

Zvířata mučí stejně

Jacqueline Traide chtěla ukázat, že se zvířaty zacházejí kosmetické firmy stejným způsobem. Tisíce kolemjdoucích na její happening šokovaně koukaly, někteří si ho i fotografovali. Když měla na hlavě čelenku s mnoha elektrodami, měla většina pozorovatelů skutečně šokovaný výraz.

Za dobu experimentu Jacqueline nejdřív násilím krmili, injekční stříkačkou aplikovali různé tekutiny do očí, oholili jí část hlavy a natírali emulze. Když se bránila, začaly jí paže krvácet, z očí tekly slzy a nakonec i omdlela. Elektrodová čelenka byla už jen jeden z mnoha bolestivých procedur.

Krutý konec

Na konci performance mladou dívku zakryli hlavu černým igelitovým pytlem a symbolicky pohodili na hromadu odpadků. „Rozdíl je v tom, že mě nakonec zdravotníci ošetřili, zvířata jsou umučena až ke strašlivé smrti,“ upozornila Traide.

Pomůže to zvířatům?

Šokující experiment měl za úkol ukázat, jak musí zvířata trpět, abychom my mohli zkoušet neustále nové a nové kosmetické přípravky a zkrášlovat se nejnovějšími líčidly. Přitom je to naprosto zbytečné, kosmetické společnosti mají k dispozici možnosti, jak testovat své produkty jinak než na zvířatech. Alternativy ale nijak masově nevyužívá.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ženu mučili ve výloze před zraky kolemjdoucích. Chtěla to tak!