Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Ženy, nebojte se podnikání. Najděte v sobě byznysmenku s našimi tipy

Rozhodujete se, lámete si hlavu a stále nevíte, jak naložit se svým pracovním životem? Zkuste podnikat. Ze začátku to vypadá složitě, ale není se čeho bát. Kromě sídla firmy si ale nejprve rozmyslete, v jakém oboru se dokážete uplatnit. Nabízíme vám návod, jak na to.

Iniciativní ženy na vzestupu

Podnikatelů-mužů je stále dvakrát tolik než byznysmenek. Za poslední roky je ale patrný prudký nárůst žen, které se zbavily strachu a vybudovaly si vlastní zdroj obživy, i když zpočátku neměly ani sídlo firmy. Energické bojovnice v tomto ohledu své mužské protějšky vyloženě válcují, podnikatelek přibylo desetkrát víc než podnikatelů.

Ženy se většinou rozhodnou podnikat z několika důvodů – po mateřské požadují flexibilnější pracovní dobu, kterou jim zaměstnavatel ne vždy dopřeje, chtějí být nezávislé a finančně podporovat rodinu. Tomu nahrává i zjištění, že nejvíce jsou mezi podnikatelkami zastoupené ženy ve věku nad 30 let.

Jaká bude vaše oblast podnikání?

Nebojácné dámy dnes nejčastěji podnikají v profesní, obchodní, technické a vědecké sféře. Na vzestupu jsou i v odvětvích poradenství či vzdělávání. Máte už vymyšlený svůj obor? Pokud hledáte inspiraci, máme pro vás několik otázek, které vám pomohou objevit vašeho obchodního ducha:

  • Co umíte ze všeho nejlíp? Vyrábíte něco rukama nebo umíte pracovat s myšlenkami? Za co vás doma chválí? Věřte si a najděte v sobě skrytý potenciál.
  • Co vám na trhu chybí? Přemýšlejte, jaký výrobek nebo služba na trhu schází. Určitě nejste sama, kdo by takovou věc ocenil. Šlo by to nějak vyrobit, zařídit, a hlavně – zpeněžit?
  • Prozkoumejte internet a zjistěte, zda vaši službu už někdo nenabízí. Pokud ano, vůbec to nevadí. V čem budete vy lepší? Proč by se měli zákazníci rozhodnout právě pro vás? Jak si vás zapamatují? Buďte v nějakém aspektu jedinečná, může to být klidně „jen” poutavý příběh.
  • Využijte sílu internetu – přehledný web a sociální sítě jsou základem. Pomohou vám, abyste byla vidět. Pokud si s technologií nevíte rady, nechte si poradit od profesionální firmy.
  • Nezakrňte. Stále hledejte možnosti, jak se ve své práci zlepšovat a posouvat. Studujte, sledujte inspirativní lidi, čtěte.

Sídlo firmy můžete mít i v obýváku

Jako sídlo firmy vám zpočátku (pokud hned neplánujete zaměstnance) poslouží adresa vašeho domu nebo bytu. Případně můžete využít služeb některé firmy, která se zabývá pronájmem pracovních prostor. To má mnohé výhody – bude vám sem chodit pošta, a navíc získáte místo ke klidné práci i setkávání s klienty.

Využijte svého potenciálu

Ať si vyberete jakékoli odvětví, je nejdůležitější, aby vás bavilo. Nezapomeňte ani na důslednost, nadšení pro věc a umění brát malé nezdary s nadhledem. Nebojte se podnikání a postavte se na vlastní nohy!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ženy, nebojte se podnikání. Najděte v sobě byznysmenku s našimi tipy