Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Získejte bez bolesti krásný úsměv. Za pomoci zubního implantátu

Trápí vás chybějící zub ve vašem úsměvu? Ať už jste o něj přišla jakkoliv, zubní implantát je skvělé řešení, jak se nevzhledné mezery v chrupu zbavit.

Bezzubý úsměv není bohužel nic hezkého. O zub je však možné přijít nejenom v důsledku nedostateční zubní hygieny a vyhýbáním se návštěvám u stomatologa. Pravda, záněty dásní, zubní kazy a paradontóza bývají častou příčinou, proč zub vypadne, nicméně o zub můžete přijít také třeba vinou úrazu. Jakýkoliv je důvod, nutné je řešit hlavně následek. Mezeru po vypadlém zubu přece nechcete mít na stálo.

Nejkomfortnějším řešením je zubní implantát. Nahradit zoubek implantátem vám mohou například zubní lékaři na pražské klinice estetické medicíny Brandeis Clinic. Proč byste měli o zubním implantátu uvažovat? Když se podaří (a ze zkušeností víme, že tomu tak většinou je), jedná se o záležitost takřka na celý život. Celý postup zavádění zubního implantátu probíhá bez bolesti i bez stresu, může být dokonce proveden i v takzvané analgosedaci. A za třetí, co je nejdůležitější, zubní implantát a zubní korunka na něm jsou k nerozeznání od pravého zubu!

Jaký je postup zavedení zubního implantátu?

Zubní lékař celé ošetřované místo znecitliví lokální anestezií. V určeném místě, mezeře, kde chybí zub, vyvrtá do čelistní kosti otvor, do něhož zavede zubní implantát a operační ranku zašije. Pacient posléze musí vyčkat, než se zubní implantát dokonale vhojí a stabilně spojí s čelistní kostí. Když se tak stane, na zubní implantát se našroubuje zubní korunka a zub je jako nový!  Zubní implantát v této podobě pak v podstatě zastupuje kořen zubu.

Jak dlouho trvá, než se zubní implantát vhojí? Doba je samozřejmě jako u většiny lékařských zákroků individuální, nicméně pohybuje se mezi zpravidla mezi šesti týdny až šesti měsíci. Na Brandeis Clinic, kde využívají pro zubní implantáty výhradně titan, se doba hojení pohybuje obvykle mezi šesti a osmi týdny. Zubní implantát z titanu totiž organismus skvěle snáší, dobře se hojí a nepůsobí žádné alergické reakce. Navíc nezanechává v ústech nepříjemnou kovovou pachuť, která bývá typická pro implantáty z jiného materiálu a pacienty často obtěžuje.

Hrozí při zavádění zubního implantátu bolest?

Jelikož je celý zákrok prováděn za použití lokální anestezie, pacient bolest nevnímá. Snáší-li však pacient návštěvy u zubaře psychicky i fyzicky velmi špatně, existuje na Brandeis Clinic ještě možnost provést ošetření v analgosedaci. Anesteziolog tehdy u pacienta navodí stav podobný spánku. Pacient se tak nijak nestresuje, nevnímá bolest a dokonce si pak zákrok téměř nepamatuje. Díky přítomnosti anesteziologa v zubní ordinaci je analgosedace zcela bezpečná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Získejte bez bolesti krásný úsměv. Za pomoci zubního implantátu