Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Známe 5 nejlepších romancí z Paříže. Navštivte město lásky ve filmu

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

11. 7. 2013

Hlavní město Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. Pokud i vy toužíte Paříž navštívit, ale není vám přáno, vydejte se do města lásky alespoň prostřednictvím filmu.

Paříži, miluji Tě

Jedenadvacet režisérů a osmnáct příběhů. Každý je jiný a pojítka mezi nimi jsou jen dvě – Paříž a láska.

Každý z příběhů je pojat originálně a ve stylu daného tvůrce. Na režisérském křesle se objevili třeba bratři Coenovi, Gus Van Sant nebo Alfonso Cuarón. V jednotlivých příbězích si zahráli Natalie Portman, Steve Buscemi, Elijah Wood či francouzská herečka Juliette Binoche.

FOTO: Parizi, miluji Te

Zdroj: H.C.E.

Film se odehrává ve všech pařížských obvodech s výjimkou dvou. Původní záměr byl natočit každý příběh v jednom z dvaceti obvodů, nakonec byly ale dvě povídky vynechány. Do výsledné podoby snímku se nevešly záběry režisérů Christoffera Boea a Raphaëla Nadjariho, a jedenáctý a patnáctý obvod v něm proto chybí.

Půlnoc v Paříži

Woody Allen miluje New York. Hned po něm ale prý považuje za nejkrásnější místo na světě Paříž, kde natočil v roce 2011 tento film.

Snoubenci Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams) přijíždí do Paříže. Nevýznamný spisovatel Gil toto město miluje a po svatbě s Inez by se sem chtěl přestěhovat. Snoubenka ale jeho nadšení nesdílí. Jednou v noci se však Gilovi ukáže Paříž v nové podobě a ovlivní jeho budoucnost.

FOTO: Pulnoc v Parizi

Zdroj: Bioscop

Snímek se natáčel v Paříži s výjimkou několika záběrů, které se točily na zámcích Versailles a Vincennes a také v obci Giverne. Po dokončení filmu jeho cesta po Francii neskončila. Z Paříže se totiž pomyslně přesunul do Cannes, kde zahajoval čtyřiašedesátý ročník filmového festivalu. Šlo už o druhý Allenův film, kterému se to podařilo.

Amélie z Montmartru

Čtvrť Montmartr patří mezi nejkrásnější místa Paříže a na zajímavosti jí jen přidává , že právě odsud podchází slavná filmová Amélie.

Křehká Amélie (Audrey Tautou) žije poměrně obyčejně. Jednoho dne však ve svém bytě objeví poklad s odkazem na bývalého nájemníka, který jí obrátí život naruby. Amélie se totiž rozhodne pamětní krabici jejímu majiteli vrátit a zároveň začít s nápravou okolního světa. Při cestě za lepším životem potká i lásku.

FOTO: Amelie z Montmartru

Zdroj: Intersonic

Snímek se dočkal velké popularity, která do Paříže láká mnoho turistů pátrajících po místech z filmu. Jedním z nich je kavárna, v níž Amélie pracovala, se skutečným názvem Café des 2 Moulins. Cestovatelé ale mohou být skutečnou podobou některých míst překvapeni, režisér totiž nechal všechna veřejná prostranství před natáčením vyčistit.

Ratatouille

Animovaná Paříž? Nic není nemožné. A pokud to vezme do rukou Pixar, je navíc zaručena skvělá podívaná.

Hlavním hrdinou je krysák Remy, který se chce stát slavným kuchařem. Náhodou potkává nešiku Linguiniho a stávají se z nich podivní společníci, kteří ovšem umí výborně uvařit. Ratatouille není vyloženě romantický film, ale lásky je tu požehnaně – ať jde o tu mezi Linguinim a Collete, nebo o Remyho lásku k vaření.

FOTO: Ratatouille

Zdroj: Falcon

Aby se členové štábu naplno vcítili do pařížského prostředí, strávili týden na hotelu, jezdili po městě a stravovali se v luxusních restauracích. Při vytváření animované Paříže vycházeli z reality, kterou ovšem mírně pozměnili – galerie Musée d’Orsay byla přesunuta o několik stovek metrů. Jinak je ale město ve své animované podobě víc než uvěřitelné.

Před soumrakem

Ona mu ublížila, on k ní stále něco cítí. Jak to dopadne, když se po deseti letech znovu potkají?

Romantický film je prostředním z trilogie o Jessem (Ethan Hawke) a Celine (Julie Delpy). V prvním díle se v rychlíku z Budapešti do Vídně dvojice poznala. Pokračování jejich společného příběhu je situováno do Paříže. Závěrečný snímek se odehrává na dovolené v Řecku a právě dnes vstupuje do českých kin.

FOTO: Pred soumrakem

Zdroj: Warner Bros.

Ústřední dvojice se potkává po devíti letech v pařížškém knihkupectví Shakespeare & Co. To mimochodem odkazuje na Jamese Joyce, neboť původní knihkupectví a nakladatelství s tímto názvem bylo první, které vydalo Joyceovu Odysseu. Během následující procházky ukazuje Celine Jessemu Paříž a kouzlo místního života.

Ohodnoťte tento článek:
0

Úplňky

Právě čtete

Známe 5 nejlepších romancí z Paříže. Navštivte město lásky ve filmu