Menu
WomanOnly
Rodina

Známe online hry pro děti, které baví i učí

Redakce

Redakce

18. 6. 2014

Děti jsou moderními technologiemi doslova posedlé. Byť by si mnohé maminky jistě přály, aby si jejich děti raději hrály s legem či se bavily při klasickém Člověče, nezlob se, fakt je, že hry na počítači, mobilu či tabletu jsou pro děti mnohem lákavější.

 

I mezi nimi však existují velké rozdíly. Poradíme vám, které online hry jsou pro děti prospěšné a pomáhají rozvíjet jejich schopnosti.

Elektronická verze klasických her

Svým dětem můžete vybrat v podstatě klasické hry, jen v elektronické verzi. Mezi ně patří puzzle, u kterých můžete vybírat jak z několika stupňů obtížnosti, tak z obrázku, který budou děti skládat. Oblíbený je třeba Tarzan, Simpsonovi, Peter Pan či další dětské motivy. Děti tím rozvíjejí svojí prostorovou představivost a kombinační schopnosti.

Obdobně funguje online pexeso, které je založeno na úplně stejném principu jako to klasické. Děti si s ním cvičí paměť a schopnost soustředit se. Dívky jistě ocení Barbie pexeso, zatímco chlapci mohou vybírat z obrázků aut, zvířat a mnoho dalších.

Rozvíjení kombinačních schopností či vizuální představivosti

Na soustředěnost, smysl pro detail a rozvíjení pozorovacích schopností jsou zaměřeny hry na hledání rozdílů u dvou stejných obrázků, přičemž existuje nespočet různých motivů. Vizuální představivost zase cvičí online hry na vybarvování, najdete je podle hesla „coloring“. Opět jde o obdobu v podstatě klasických papírových omalovánek, jen pro současné děti v přitažlivější podobě.

Kombinačních schopností dětí zase využívají hry, v nichž je cílem osvobodit někoho či dosáhnout cíle prostřednictvím přesunutí několika kostek.

Hitem jsou Angry Birds

Stálicí na žebříčku nejoblíbenějších dětských online her se již nějakou dobu drží Angry Birds. Cílem hry je získat zpět ukradená ptačí vajíčka, a to pomocí praku, respektive vymršťování ptáků.

Každý typ střeliva, respektive pták, má jiné schopnosti a specializaci. Hráči tak musí nejenom vybrat vhodný druh ptáka, ale také odhadnout fyzikální vlastnosti střely a jejich účinek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Známe online hry pro děti, které baví i učí