Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Ztráta čichu a koronavirus. Co o ni zatím víme?

V souvislosti s epidemií koronaviru se objevují nová fakta týkající se příznaku nemoci Kovid-19. Lékaři doporučují všem lidem, kteří najednou ztratí čich, raději ihned odejít do karantény. Jak souvisí ztráta čichu s nákazou koronavirem?

Koronavirus by mohl způsobovat i ztrátu čichu a chuti

U běžných chřipkových onemocnění často dochází k dočasné ztrátě čichu nebo také chuti. Mohou za to viry, které napadají citlivou sliznici dýchacích cest. Ztráta chuti není způsobena nechutenstvím a únavou, které obvykle souvisejí s horečkou u běžných viróz. Jedná se o skutečnou ztrátu smyslu chuti a pocit, že absolutně vůbec nevíme, jak chutná jídlo, které máme v ústech. Stejná situace nastává v souvislosti s našim čichem. I když ztráta čichu často souvisí s viry, které způsobují záněty horních cest dýchacích, prozatím nebyla spojována s nákazou koronavirem.

Ztráta čichu a případně také chuti se ale nyní řadí mezi nové příznaky, které se objevují při onemocnění Kovid-19, přičemž ke ztrátě čichu může dojít zcela náhle. Lékaři proto doporučují, aby lidé, kteří náhle ztratili čich nebo chuť, raději odešli do karantény, a to i přestože prozatím jiné příznaky nákazy koronavirem nemají. Úplná ztráta čichu by se prý mohla objevit jako jeden z prvotních příznaků onemocnění Kovid-19. S jistotou to však nelze prokázat a příznaky nemoci se mohou individuálně lišit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ztráta čichu a koronavirus. Co o ni zatím víme?