Menu
WomanOnly
Krása

Zůstala vám povislá kůže po zhubnutí? Operace není jediné řešení!

Redakce

Redakce

1. 7. 2014

Shodit přebytečná kila se mnohdy jeví jako triumf a konečné řešení při nespokojenosti s vlastní postavou. Paradoxně však zhubnutím práce o zevnějšek nekončí, spíše naopak. Je třeba dále hlídat, co jíme, kolik máme pohybu atp. Mimo to jsou ale časté problémy s povislou kůží, která se ne a ne zatáhnout zpět. Co tedy s tím?

Operací se vyřeší hodně, ale…

Možností jak řešit povislou kůži se nabízí hned několik. To nejjednodušší, avšak finančně nejnáročnější, je operace. V tomto případě je třeba mít na paměti, že po operaci vznikají jizvy, různá rizika a mnohdy dlouhodobá rekonvalescence, což jsou faktory, které vás můžou přivézt na způsoby zbavování se povislé kůže sice dlouhodobější, ale v ohledu na tělo šetrnější.

Masáže, tekutiny a krémy

Jedním z nich může být pořízení masážní žínky, takzvané lufy, kterou si při koupeli masírujete povadlou pokožku, čímž zvýšíte krevní oběh a navrátíte jí pružnost.

Dalším krokem může být taková maličkost, jako je dostatečný přísun tekutin, jenž napomáhá napružení a pevnosti kůže.

Používání peelingu alespoň jedenkrát v týdnu je také klíčové, stejně jako střídání teplé a studené vody při sprchování, po čemž bude kůže daleko lépe prokrvená.

Na zpevňující krémy je často hleděno s odstupem, že se může jednat o komerční záležitost. Na trhu je však mnoho emulzí i tělových mlék, obsahujících řadu vitamínů vyživujících pokožku, které jí tak navracejí pružnost.

Svaly a cvičení

Povislá kůže se dá také zaplnit svaly, jenž jdou s cvičením ruku v ruce; k tomuto se vztahují také masáže, jako regenerační prostředek, který podporuje krevní oběh.

Vidíte, že na povislou kůži je spoustu triků, které nejsou finančně náročné a mohou se tak jevit nedostupné. Když už ujdete tak dlouhou cestu vedoucí ke zhubnutí, při níž okolí ukážete vůli a odhodlání, zároveň si posílíte sebevědomí a zlepšíte životní styl i posílíte zdraví, jeví se povislá kůže jako ten nejmenší detail, se kterým si snadno poradíte.

Ohodnoťte tento článek:
3,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zůstala vám povislá kůže po zhubnutí? Operace není jediné řešení!