Menu
WomanOnly
Domácnost

Zvládněte jarní úklid rychle a bez námahy

Vánoce máte ještě v živé paměti a už je tu jaro a s ním i pořádný jarní úklid. Ale žádný strach. Máme pro vás několik tipů a triků, díky kterým zvládnete jarní smýčení levou zadní.

Ve dvou se to lépe táhne

Pokud je to jen trochu možné, zapojte do úklidu i rodinu. Manžel nebo děti vám se spoustou věcí mohou pomoci a práce vám půjde lépe od ruky. Jestli ale už teď víte, že se u vás tato rada mine účinkem, nezoufejte. Všechny práce, které chcete doma zvládnout, si napište na papír jako seznam. Budete tak mít přehled, co už jste udělali, co vás ještě čeká, práce bude organizovanější a půjde vám rychleji.

Udělejte průvan ve skříni a v botníku

Sluníčko už klepe na dveře a zimní kabát s kozačkami zase nějakou dobu nevytáhnete. Tak proč je nechávat ve skříni hned navrchu a zbytečně se přehrabovat hromadou věcí k tomu, co nyní potřebujete? Obětujte chvilku času a zimní oblečení buď posuňte hlouběji do skříně nebo složte do krabic a uložte – třeba na půdu nebo pod postel. Uvidíte, že šatní skříň i botník budou hned vzdušnější. Při té příležitosti se rovnou zbavte věcí, které víte, že už zkrátka nosit nebudete, a odneste je v zavázaném pytli do kontejneru na textil nebo na nejbližší výměnu oblečení – swap.

Okna, která se jen blyští

Déšť, sníh, smog z aut, pyl a prach. To všechno vám za pár měsíců stihlo pořádně zaneřádit okna. Ale nezoufejte, okna můžete mít umytá poměrně rychle. Pořádně omyjte mýdlovou vodou parapety, rámy a žaluzie. Připravte si do kýble vlažnou vodu, dejte do ní čistič na okna a zakápněte trochou octa. Pak už jen vezměte hadřík z mikrovlákna, pěnu otřete z oken stěrkou a vyleštěte čistým hadříkem, který nepouští chlupy. Ty správné pomocníky nakoupíte výhodně v letáku Top drogerie za akční ceny.

Čištění spotřebičů nemusí být horor

Bohužel i domácí spotřebiče potřebují vaši péči. Vždyť vám prokazují službu každý den, a to nejen při přípravě vašich oblíbených jídel a receptů. Tak jim to nezapomínejte oplatit a pořádně je vydrhněte. Myslete na myčku, pračku, mikrovlnu, troubu, ale i na varnou konvici. V drogerii najdete ty správné přípravky, které vám ulehčí práci. Pomohou vám také domácí pomocníci jako je citron, jedlá soda nebo ocet. Tak, jak to dělávaly ještě naše babičky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zvládněte jarní úklid rychle a bez námahy