Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

4 nejlepší filmy s dračím hrdinou. Jak vycvičit draka se vrací do kin

Jana Davidová

Jana Davidová

19. 6. 2014

V kinech dnešním dnem startuje snímek Jak vycvičit draka 2, jehož první díl slavil velký úspěch, a to hlavně díky Bezzubce, která je prostě k zulíbání. Pokud jste si draky zamilovali, přinášíme několik filmů, v nichž také měli svou nezastupitelnou roli.

Cesta do fantazie

Pamatuj si, Chihiro, já jsem tvůj přítel.

Taková slova řekl Haku Chihiro, když si byl vědom, že ji bude muset svými činy plést. Chihiro musí přijmout práci v lázních čarodějnice Yubaby a prolomit kletbu, aby zachránila své rodiče a mohla se vrátit do svého světa. V tomto úkolu se jí Haku snaží pomáhat jak je to jen možné, jenže jako učeň a drak k tomu je nucen sloužit Yubabě, tudíž mu nezbývá nic jiného, než chvíli hrát na obě strany.

FOTO: Cesta do fantazie

Zdroj: WALT DISNEY Pictures

Cesta do fantazie ztělesňuje nádherný svět plný fantastických bytostí a kouzel. Ukrývá v sobě úchvatný příběh, který je vytvořený nápaditou myšlenkou protkanou těmi nejbarvitějšími detaily. A Haku je rozhodně jednou z postav, jež dodaly filmu svůj půvab – málokterý drak má ledový pohled a přitom vřelé srdce.

Legenda o Mulan

Jsem ochránce ztracených duší, jsem strašlivě silný, magický a neporazitelný Mushu.

Ve Starověké Číně je čest považována za posvátnou, proto se Mulan snaží osvojit si tradiční zásady chování. A ruku na srdce, moc se jí to nedaří, a aby toho nebylo málo, její zranění otec muset narukovat do armády. Aby ho zachránila, přestrojí se za vojáka a uteče do války místo něj. Na cestě ji doprovází malý dráček Mushu, a jak sám tvrdí, díky jeho cestovní velikosti je ideálním pomocníkem.

FOTO: Legenda o Mulan

Zdroj: Falcon

Legenda o dívce, jež si získala úctu právě díky tomu, že nebyla schopná zaujmout podřadné postavení ženy, má několik verzí, ovšem ta od Disneyho patří mezi nejlepší. A je to právě Mushu, kdo jí dodal šmrnc. Verzí, které vás přimějí se zamyslet, je hodně, ale kolik je těch, které vás dokážou i rozesmát?

Dračí srdce

I s dračím srdcem se dá vládnout. Ovšem pouze spravedlivě.

Aby se malý princ Einon stal rytířem, učí se zacházet s mečem, jenže je v jednom z bojů je zraněn. Jeho matka ho odnese do jeskyně – sídla draka. Po prosbách královny se drak slituje a ušetří jeho život tím, že mu dá půlku svého srdce. Má však jednu podmínku, a to tu, že její syn bude vládnout spravedlivě. Mladý král na ni ale zapomene a jeho zachránci nezbude, než mu ji s něčí pomocí připomenout.

FOTO: Draci srdce

Zdroj: Bontonfilm

Jedna z nejhezčích fantasy pohádek, kde draci mají ústřední roli, se natáčela v sousedním Slovensku. Některé scény se dokonce točily na slavném hradu Čachtice nebo také na hradě Strečno a v mnoha dalších lesnatých zákoutích s kouzelnou přírodou. Slovenské hory jsou jednoduše pro draky jako stvořené.

Jak vycvičit draka

Tohle je Blp. Naše vesnice je odolná. Máme rádi lov, rybaření a malebné západy slunce. Jediným problémem jsou škůdci. Na většině míst mají myši nebo komáry. My máme… draky.

Drsní Vikingové na severu se roky snaží ochránit jejich rodný ostrov před krvelačnými draky, s nimiž bojují. A to je přesně ten důvod, proč Škyťák mezi ostatní ale ani trochu nezapadá – svaly zrovna neoplývá a vše řeší spíš rozumem. Což mu nakonec bude k dobru, protože se s jedním drakem spřátelí a dokáže tak ostatním otevřít oči a ukáže, co se v těchto úžasných stvoření skrývá.

FOTO: Jak vycvicit draka

Zdroj: Magic Box

Dobrodružství Vikingů vychází ze stejnojmenné knižní předlohy od autorky Cressidy Cowellové. Sama strávila dětství na neobydleném ostrově bez elektřiny na západním pobřeží Skotska, odkud čerpala inspiraci. A zapojení draků do děje byla skvělá volba – přece kdo dokáže odolat kukadlům Bezzubky?

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 nejlepší filmy s dračím hrdinou. Jak vycvičit draka se vrací do kin