Menu
WomanOnly
Krása

4 rady, jak se starat o zuby. Bílý úsměv je jen na vás

Redakce

Redakce

9. 3. 2014

Zářivý úsměv je zbraň, kterou dokážete odzbrojit každého. Změkčí i to nejtvrdší srdce, rozjasní i ten nejtemnější den, rozlomí i ty nejhlubší ledy. Úsměv působí jako opiát pro naše nejlepší chvíle. Úsměv má sílu, díky níž máme pocit, že život stojí za to žít. Ale tyto všechny klady úsměvu jsou podtrženy jeho vzhledem.

To, do jaké míry náš úsměv působí na okolí, má na svědomí zdravý, bílý a zářivý chrup. Úsměv by nebyl kompletní bez krásných zubů. Otázkou zde zůstává, jak se o své zuby starat správně, aby tak náš úsměv měl sílu orkánu ?

1. Každodenní hygiena

Základem péče o chrup je každodenní hygiena. A to nejméně 2x denně. Správně by se zuby měly čistit po každém jídle, ale to není vždy možné. Ne vždy máme po ruce zubní kartáček či mezizubní nit a ne vždy se nám chce odbíhat třeba po pracovním obědu či večeři s přáteli na toaletu. Důležité je čistit si zuby každé ráno a každý večer a to alespoň 5 minut.

Zubní kartáček & zubní pasta & mezizubní nit & ústní voda….jeden za všechny, všichni za jednoho!

Ke správně hygieně budete potřebovat zubní kartáček, zubní pastu, mezizubní nit a ústní vodu, aby péče byla 100% a kompletní. Čistění pouze zubní pastou není dostatečné a neodstraní veškeré bakterie z našich úst, které se během dne a po každém jídle v ústní dutině vytvořily.

2. Dejte na odbornou radu při výběru ústní hygieny!

V neposlední řadě je velmi důležité používat správný kartáček a správnou velikost mezizubní nitě. Podle toho, jakou máte zubní sklovinu a jak jsou vaše zuby rozestoupené, budete potřebovat to správné náčiní pro čistění. K tomu, abyste měli jistotu správného výběru, navštivte vašeho zubního lékaře a na základě jeho rady nakupte v drogerii či lékárně.

Zubní lékař vám kromě výběru zubního kartáčku a mezizubní nitě může poradit ve výběru ohledně zubní pasty a ústní vody. A to na základě citlivosti zubů a PH ve vašich ústech. Používání vhodné ústní kosmetiky je základem úspěchu ke zdravému chrupu a zářivému úsměvu!

3. Správná strava také hraje svoji roli

Zda jíme tučné a mastné jídlo, pijeme příliš kávy, červeného vína, černého čaje či sladkých limonád či příliš kouříme, se projevuje na našich zubech. Následkem je nažloutlá zubní sklovina, na které se mohou vyskytovat i nevzhledné fleky.

4. Bělící prostředky

K tomu, abyste navrátili bělost vašich zubů, je zapotřebí chemického zásahu. Je nutné si zakoupit bělící prostředky, které mají ověřenou účinnost. Takové prostředky bývají k zakoupení v lékárnách a vyžadují pravidelnou a častou hygienu.

Je-li naše zubní sklovina jíž příliš nažloutlá, navštivte specializovaného dentistu, který vám pomocí zákroku navrátí bělost. Tento zákrok si ovšem bude žádat své. Připravte si jistou finanční hotovost, trpělivost pro citlivost a bolest po zákroku.

Zuby jsou nedílnou součástí krásy. Je nutné o ně správně pečovat, aby se nestaly nedílnou součástí studu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 rady, jak se starat o zuby. Bílý úsměv je jen na vás