Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 filmových hitů, které udělají pod vánočním stromečkem radost

Jana Davidová

Jana Davidová

11. 12. 2014

Vánoce už klepou na dveře, k čemuž neodmyslitelně patří i každoroční vánoční nákupy. Pokud však chybí inspirace, stávají se spíše problémem než potěšením. Proto si s tím přestaňte lámat hlavu a zkuste své blízké obdarovat něčím z našeho filmového výběru.

FOTO: Lasky cas

Film byl distribuovaný do kin pod krycím názvem Cupboard. Zdroj: Bontonfilm

Diana

Lady Dianu zná téměř každý, a to nejen proto, že to byla princezna z Walesu, ale také pro způsob její smrti. O jejím životě mimo zdi paláce ví však už málokdo. A právě v tomto snímku se o něm můžete něco dozvědět, především o jejích dvou posledních letech, kdy palác opustila nadobro a nebyla dál vězněm ve zlaté kleci. Jenže pokud už jste jednou ženou vysokého postavení, úplně volná nebudete nikdy…

Královská rodina umožnila štábu natáčení v zahradách Kensingtonského paláce, v němž Lady Di bydlela.

FOTO: Diana

Zdroj: Bontonfilm

Vlk z Wall Street

Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) je králem karnevalu plného jachet s rozjařenými blondýnami, kde se šňupe kvantum kokainu a vzduchem víří tuny bankovek. Vydělává balíky peněz, přestože je jeho kancelář ztělesněním snobských orgií. A jak se mu to daří? Řídí se pravidly divokého západu. Jenže i tehdy si šerifové na lupiče uměli posvítit, a v tomto případě půjde Jordanovi po krku samotná FBI.

Skutečný Jordan Belfort strihl před zatčením FBI v roce 1998 vydělat kolem 250 milionů amerických dolarů.

FOTO: Vlk z Wall Street

Zdroj: Bontonfilm

Lásky čas

Mít možnost cestovat časem zní jako skvělá výhoda. Vždy, když něco zkazíte, stačí se vrátit a začít znovu. A přesně tohle dělá Tim (Domhnall Gleeson), především v situacích, kdy se jedná o Mary (Rachel McAdams), jeho vysněnou holku. Jenže nic není v životě dokonalé, a to ani s touto výhodou. Protože čím víc na ní budete závislý, tím více hrozí, že se výhoda stane břemenem.

Lásky čas je už třetím filmem, v němž se Rachel McAdams zamiluje do cestovatele časem. Prvním byl snímek Zakletý v čase a druhým Půlnoc v Paříži.

FOTO: Lasky cas

Zdroj: Bontonfilm

Walter Mitty a jeho tajný život

Walter Mitty (Ben Stiller) je fotoeditor časopisu Life, který často utíká z reality do svého vysněného světa. Jenže člověk nemůže pořád jen snít a nastane chvíle, kdy bude Walter donucen i v realitě přistoupit k činům, protože mu hrozí vyhazov. Pro záchranu svého místa se musí vydat po stopách nepolapitelného fotografa, čímž je postaven před nelehký úkol.

Časopis Life dřív skutečně existoval. Byl vydáván od roku 1883, v roce 1936 se přetransformoval na fotožurnalistiku a skončil v roce 2000.

FOTO: Walter Mitty a jeho tajny zivot

Zdroj: Bontonfilm

12 let v řetězech

V životě je jisté jen jedno. A to, že vše je nejisté… Jednoho dne můžete žít idylickým životem, ve kterém máte skvělou rodinu, slušnou práci, ale hlavně jste svobodný člověk. A toho druhého se octnete na bavlníkových plantážích, kde dřete od rána do večera, bez jakékoli volnosti. A přesně tohle se stalo Solomonu Northupovi (Chiwetel Ejiofor), kterému nakonec zbylo jediné – naděje.

Film vyhrál Zlatý glóbus v kategorii nejlepší drama a získal tři Oskary: pro nejlepší film, herečku ve vedlejší roli a nejlepší scénář.

FOTO: 12 let v retezech

Zdroj: Bontonfilm

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 filmových hitů, které udělají pod vánočním stromečkem radost