×
WomanOnly

5 filmů proti podzimnímu splínu. Zatočte s pochmurnou náladou

FOTO: Na vlasku
Zdroj: Magic Box

Padá na vás deprese, když se podíváte z okna a naskytne se vám pohled na zamračenou oblohu? Zatáhněte tedy žaluzie a pusťte si nějaký film z našeho pestrého výběru, který vám určitě zvedne náladu.

FOTO: Zpivani v desti
Americký filmový institut zvolil Zpívání v dešti největším americkým filmovým muzikálem. Zdroj: Magic Box

Vyměřený čas

Čas jsou peníze. A to doslova, protože v tomto světě máte opravdu jen tolik času, kolik si ho vyděláte. Je rozdělen do téměř nepropustných časových pásem, které jsou řízeny pravidlem – přežijí jen ti nejsilnější. V tom nejchudším pásmu lidé nemají mnohdy ani 24 hodin na svých životních hodinkách. A v takovém se narodil i Will Salas (Justin Timberlake), kterému se však podaří dostat do nejbohatšího pásma a změnit tak pravidla hry.

Spousta postav je pojmenovaných podle skutečných modelů značkových hodinek jako Vacheron- Constantine, Jaeger-LeCoultre, Fortis, Hamilton nebo Patek-Philippe.

FOTO: Vymereny cas
Zdroj: Bontonfilm

Anna Karenina

Anna Karenina (Keira Knightley) je manželkou vládního úředníka a ve společnosti je považována za úctyhodnou. To se však změní v okamžiku, kdy se seznámí s hrabětem Vronskym (Aaron Taylor-Johnson). Stačí totiž jediný pohled a přeskočí mezi nimi jiskra, která vzplane v plamen vášně. Jenže ten záhy začne vrhat stín na její pověst, protože jejich láska je v carském Rusku něco nepřijatelného, a Anna se tak octne na okraji propasti.

Alicia Vikander, která ztvárnila roli princezny Kitty, vyhrála cenu pro nejlepší herecký objev na Mezinárodním filmovém festivalu v Hamptonu v USA 2013.

FOTO: Anna Karenina
Zdroj: Bontonfilm

Na vlásku

Locika se narodila se vlasy, které mají kouzelnou moc. A takový dar je třeba chránit – s těmito slovy ji matka nikdy nedovolila opustit věž. Jediným kontaktem se světem se jí stalo okno, jímž vždy o svých narozeninách pozorovala lampiony. Jejím snem bylo vidět je na vlastní oči a jednou se jí ta příležitost naskytne, jenže při cestě za jejím snem si uvědomí, že touží po něčem úplně jiném…

Na vlásku je další animovaný muzikál z dílny Walta Disneyho. Je natočený na motivy známé pohádky bratří Grimmů pojmenované Locika.

Zdroj: Magic Box

Seznamte se, Joe Black

William Parrish (Anthony Hopkins) má skvělý život. Vše skvělé však jednou končí a pro něj to končí ve chvíli, kdy práh jeho dveří překročí Smrt. William se ale nechce svého života vzdát, a tudíž přistoupí na nabídku Smrti – odloží svůj odchod mezi mrtvé tím, že ji naučí něco o světě lidí. Smrt pak v podobě mladíka začne vstupovat do života lidí v Williamově okolí, až se zakouká do jeho dcery. Jenže jak to může dopadnout, když se zamiluje smrt?

Jedná se o snímek režiséra Martina Bresta, který se řadí mezi jedny z nejdražších filmů své doby bez speciálních efektů.

FOTO: Seznamte se, Joe Black
Zdroj: Bontonfilm

Zpívání v dešti

Lina Lamontová je spolu s Donen Lockem nejžádanější hvězdou Hollywoodu. Jenže koncem dvacátých let filmový průmysl začne přecházet na zvukové filmy, což je pro ni problém, protože zlatem v hrdle zrovna obdařena nebyla. Naštěstí jí svůj hlas propůjčí Kathy Seldenová. Jenže Don spolu s producentem mají Lininy nadutosti už plné zuby a dojdou k závěru, že je nejvyšší čas dostat ji ze scény.

Úžasně propracovaný muzikál se může pyšnit jak skvělou choreografií, tak i písněmi.  Ty byly dokonce napsané dříve než scénář – děj musel být vymyšlen tak, aby k písním seděl.

FOTO: Zpivani v desti
Zdroj: Magic BoxDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*