Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 moderních filmů podle nejslavnějších romantických příběhů světa

Jana Davidová

Jana Davidová

14. 5. 2015

Rádi byste se podívali na nějaký skutečně romantický film, ale klasické provedení se vám už okoukalo? Přinášíme vám nejpopulárnější zamilované příběhy všech dob, za které vděčíme ať už Shakespearovi, nebo bratřím Grimmům, ale které jsou zasazené do moderního světa.

FOTO: Kouzelna romance

Ve filmu Kouzelná romance se objeví nejedna souvislost s ostatními pohádkami. Zdroj: Falcon

Netvor

Skutečná krása se skrývá uvnitř. O tom chce přesvědčit arogantního a rozmazleného Kyla (Alex Pettyfer) dívka z jeho školy, kterou přede všemi ponížil kvůli jejímu výstřednímu vzhledu. Proměnila ho ve tvora, u kterého se zevnějšek stal oknem do jeho duše. Šeredný Kyle propadne zoufalství, když v tom ho z temnoty začne vyvádět malá jiskřička naděje. A tou je jeho krásná, i když velmi zvláštní spolužačka Lindy (Vanessa Hudgens).

Maskerům trvalo vždy celých šest hodin, než se jim povedlo namaskovat Alexe Pettyfera do podoby netvora, jakou má ve filmu.

FOTO: Netvor

Zdroj: CBS Films

Cindy

Cindy (Bonnie Bianco) je divoké povahy a ráda si prosazuje svou. Její otec na ni nemá čas a se svou macechou Muriel (Kendal Kaldwell) a s nevlastními sestrami se nesnese. Nakonec s nimi odjede do Říma, kde bude svůj čas trávit z Miziem (Pierre Cosso). Muriel jí ho ovšem neschvaluje, protože je z velmi chudých poměrů. Ona sama se své dcery snaží protlačit do římské aristokracie. Nakonec se ukáže, že Mizio není vůbec takovým vandrákem, jak působil.

Popelkovský příběh zasazený do osmdesátých let natočil režisér Roberto Malenotti. Klasika je zde okořeněna humornými scénami a výstřední věštkyní.

FOTO: Cindy

Zdroj: Europe Production

Kouzelná romance

Tady se přímo jedná o střet pohádkového a reálného světa. Gizelle (Amy Adams) stejně jako Sněhurka touží po lásce. A když ji potká, je od ní odloučena rozhodnutím zlé královny, která nechce, aby se Gizelle vdala. Jenže královně se kouzlo příliš nezdaří, a Gizelle tak pošle do světa lidí. Aby se jí tentokrát povedlo zbavit se dívky nadobro, pošle za ní svého služebníka s otráveným jablkem. Mezi tím se Gizelle seznamuje se světem, který ji naučí, co je to skutečná láska.

I když má ústřední linie největší spojitost s pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků, najdeme v ní i odkazy na další pohádky. Například zanechaný střevíček je z Popelky.

FOTO: Kouzelna romance

Zdroj: Falcon

Deset důvodů, proč tě nenávidím

Tento film sice není tak věrohodnou kopií své předlohy, jak tomu bylo u předchozích filmů, ale velmi se v něm odráží prvky dramatu Zkrocení zlé ženy. Kat (Julia Stiles) se snaží držet si lidi od těla, proto je na všechny pěkně protivná. Zato její sestra Bianca (Larisa Oleynik) je miláčkem celé školy a chování Kat ji hrozně rozčiluje, protože dokud si nenajde kluka, nesmí randit ani ona. Jenže komu by se povedlo zkrotit takovou dračici…

Ve filmu jsou občas použity i přímé citace ze Zkrocení zlé ženy, například kdy Cameron (Joseph Gordon-Levitt), který touží po Biance, říká: „Já hořím, já toužím, já hynu.“

FOTO: Deset duvodu, proc te nenavidim

Zdroj: Magic Box

Mrtví a neklidní

Stejně jako u nejslavnější milenecké dvojice i tady se jedná o zakázanou lásku. Velká zeď dělí svět na dvě části. V té první ještě žijí lidi, na druhé straně bariéry jsou však všichni nakaženi epidemií, která z nich udělala zombie. Ale když se Julie (Teresa Palmer) a R (Nicholas Hoult), který si už nepamatuje zbytek jména ze svého dřívějšího života, rozhodnou pro svou lásku otevřeně bojovat, tak se jim možná podaří usmířit obě strany, aniž by to mělo tragický konec.

R a Julie nejsou jediní, kteří jsou odrazem postav z Shakespearovy slavné tragédie. Perry (Dave Franco) odkazuje na Parise a M/Marcus (Rob Corddry) na Merkucia.

FOTO: Mrtvi a neklidni

Zdroj: Bontonfilm

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 moderních filmů podle nejslavnějších romantických příběhů světa